banner39

Pensilvanya'daki terörist başının iadesi için gerekli adımları attık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pensilvanya'daki terörist başının ülkemize iadesi ve FETÖ'nün ABD'deki faaliyetlerinin tamamen bitirilmesi konusunda gerekli adımları attık." dedi.

Genel 23.09.2019, 01:42 23.09.2019, 09:26
Pensilvanya'daki terörist başının iadesi için gerekli adımları attık

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince düzenlenen etkinlikte ABD'deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla buluştu.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Amerikan İslam toplumunun giderek daha örgütlü hale geldiğini, iş birliği içinde hareket etmeye özen gösterdiğini müşahede ediyorum." diyerek, "Bugün Amerika İslam Toplumu gerek siyasi, gerek ekonomik, gerek sivil inisiyatif açısından, hepsinden önemlisi ahlaki ve söylem üstünlüğü bakımından 11 Eylül öncesine göre çok daha güçlüdür." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "El-Kaide, DEAŞ, Boko Haram, Eş-Şebab, FETÖ gibi katil sürülerinin eylemleri bize zarar vermesinin yanında İslam düşmanlarına da istismar zemini sunuyor." ifadelerini kullandı.

"Müslümanlar olarak başka din mensuplarıyla barış içinde yaşama problemimiz yoktur"

Erdoğan, "Bizim Müslümanlar olarak başka din mensuplarıyla bir arada, barış içinde yaşama problemimiz yoktur, hiçbir zaman da olmamıştır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiç kimse Batılı ülkelerde artan İslamofobia, antisemitizme, mülteci ve yabancı karşıtlığına bigane kalamaz." şeklinde konuştu.

"Terör örgütlerini silaha boğanların dökülen her Müslüman kanında payı var'"

Erdoğan, "Menfaatlerini koruma uğruna terör örgütlerini tırlar dolusu silaha boğanların dökülen her Müslüman kanında payı olduğunu gayet iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Hiçbir güç bizi Kudüs-ü Şerif'in hukukunu korumaktan alıkoyamaz"

"Hiçbir güç hiçbir tehdit bizi Filistin'in, ilk kıblemiz Kudüs-ü Şerif'in hukukunu korumaktan alıkoyamaz." diyen Erdoğan, "Kudüs davası yalnızca Filistin'deki bir avuç Müslümanın değil sayısı 1,7 milyarı bulan İslam aleminin onuru, namusu, harim-i ismetidir." şeklinde konuştu.

"Cemal Kaşıkçı'nın, Muhammed Mursi'nin hakkını aramaya devam edeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri istemese de gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin hakkını aramaya devam edeceğiz." dedi.

"FETÖ'nün maskesini tüm dünyada indireceğiz"

"15 Temmuz gecesi 251 insanımızı şehit eden bu terör örgütünün (FETÖ) maskesini tüm dünyada indireceğiz." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Pensilvanya'daki terörist başının ülkemize iadesi ve FETÖ'nün ABD'deki faaliyetlerinin tamamen bitirilmesi konusunda gerekli adımları attık." şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?