banner39

TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Ankara Barosuna veryansın

TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Ankara Barosu'na: Bu bu sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir

Genel 28.04.2020, 15:27 28.04.2020, 16:35
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Ankara Barosuna veryansın

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, sapkın LGBTİ'ler hakkında Ramazan ayının ilk cuma hutbesinde Kur'an-ı Kerim'den ayetlerle örneklendirdiği hutbesi sonrası Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı eleştiren, hakkında soruşturma başlatılan ve yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunulan Ankara Barosu'nun açıklaması hakkında, "bu sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir" dedi.

Twitter hesabından bir video paylaşan TTB Başkanı Feyzioğlu, Ankara Barosu'nun Koronavirüs salgını günlerinde gündem değiştirdiğini ileri sürerek şunları söyledi:

"Ankara Barosu 100 yıllık Cumhuriyet’in koca çınarıdır.Yöneticilerinin bu nedenle sorumlulukları büyüktür. Her atılacak adımın,her yazılacak kelimenin bu sorumluluğun izlerini taşıması gerekir. Ankara Barosu tarafından yapılan bu sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir.

Bir diğer üzüntümüz, Ankara Barosu Başkan ve Yönetiminin Türkiye’nin gerçek gündemini değiştirmiş olmasıdır. Covid-19 salgını sebebiyle ülkemiz,adliyelerin fiilen kapalı olması dolayısıyla meslektaşlarımız sağlık kaygıları yanında büyük bir ekonomik sıkıntıyla mücadele etmektedir.

Bu süreçte avukatların meslek örgütlerine düşen sorumluluk, zor zamanlar yaşayan meslektaşlarımıza el birliğiyle sahip çıkmak,onları hem sağlık hem ekonomik anlamda koruyacak tedbirleri almak,bunun takipçisi olmaktır.Meslektaşlarımızın,vatandaşlarımızın bilgisine saygıyla sunarız."

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?