banner15

TÜGVA'dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocukları Bilal Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan'ın da bir dönem yönetim kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı'ndan (TÜGVA) İstanbul Sözleşmesi'ne dair bir açıklama yapıldı.

TÜGVA'dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocukları Bilal Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan'ın da yönetim kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı'ndan (TÜGVA) İstanbul Sözleşmesi'ne dair bir açıklama yapıldı.

İstanbul Sözleşmesi'nde rahatsız edici bazı konular olduğunun ifade edildiği açıklamada, "İstanbul Sözleşmesi'ni tek cümleyle özetlemek gerekirse: Bir taraftan kadına karşı şiddetin engellenmesi istenirken, diğer taraftan kadın ve erkek dışındaki cinsel yönelimlere atıfta bulunulmuş oluyor." denildi.

TÜGVA'nın söz konusu açıklamasında İstanbul Sözleşmesi'nden çekilerek toplumsal sorunu çözecek yeni çalışmaların yapılması gerektiği kaydedildi.
 

TÜGVA'nın İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin yapmış olduğu açıklamanın bir bölümü şu şekilde:
 

"Kadının korunması için hazırlanmış fakat bu noktada etkili olmadığı açıkça görülen bir sözleşmede ısrar etmenin topluma hiçbir katkısı olmayacaktır. İstanbul Sözleşmesi'nden çekilerek toplumsal sorunu çözecek yeni çalışmalar yapılmalıdır. Bu konuda atılacak adımları destekleyeceğimizi, toplumun değer yargılarını göz önünde bulunduran düzenlemelerin yanında olacağımızı ifade etmek isteriz."

Kaynak: islammedya

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48