banner39

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Başkanı Akbulut: Kızılay'a linç kampanyası yapılıyor

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, bazı çevrelerin Kızılay üzerinden yürüttükleri linç kampanyası ile ilgili olarak basın açıklaması yayımladı.

Genel 06.02.2020, 11:14
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Başkanı Akbulut: Kızılay'a linç kampanyası yapılıyor

Bazı çevrelerin Kızılay üzerinden yürüttükleri linç kampanyası ile ilgili olarak, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Hamza Akbulut tarafından yapılan açıklama şöyle: 

KIZILAY’A LİNÇ KAMPANYASI YAPILIYOR!

"Milletçe üzüntüsünü yaşadığımız Elazığ Depremindeki çalışmalarıyla milletimizin acısını hafifleten Türk Kızılay’ına ve sivil toplum kuruluşlarımıza maksatlı ve yıpratıcı saldırılar yapılmaktadır. 

İki gün önce ordumuzun Suriye’de saldırıya uğraması neticesinde verdiğimiz şehitlerin acısı dinmeden, içimizde yuvalanmış mihraklar, milletimizin ortak değerleri olan başta Türk Kızılay’ı olmak üzere bazı vakıf ve derneklerimize linç kampanyası başlatmışlardır.

Bu mihraklar daha da ileri giderek, devletimizin millet menfaatine yönelik teşebbüslerine dil uzatarak bir zamanlar tezgahlanan “Gezi Kalkışması” senaryosunu tekrar oynamak istemektedirler. Maksatları ülkenin huzurunu bozmak ve iç karışıklık çıkartmaktır.

Ülkemizin Kızılay gibi köklü kurumu, vakıf ve dernekleri bir merkezden yıpratılmak istenmektedir. Bunca yapılan yardım ve hayır işlerine engel olunmaya çalışılmaktadır. Kaldı ki, Kızılay ve vakıflar, uluslararası bağımsız denetçiler ve devlet kurumları tarafından denetlenmektedir. Denetleme raporları ortadadır.

Vatandaşlarımız yanlış yönlendirilmelerle kışkırtılmak istenmektedir. Kızılay’ın bir devlet kurumu olduğu, vergilerden pay aldığı algısı oluşturulmakta, daha da ileri gidilerek Kızılay’a, “vergi kaçırmak için kullanıldı” iftirası atılmaktadır. Söz konusu çevreler, Kızılay’ın mevzuata uygun çalışmalarından hoşnut olmamışlardır.

Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler, sistematik olarak, başta Ensar Vakfı olmak üzere, ülkemizdeki gönüllü kuruluşlara yönelik karalama çalışmaları yapmaktadırlar. Milletimizin içinde şeffaf olarak hizmet üreten bu kurumlara yapılan saldırılar, ideolojiktir. Milletimizin bu kurumlarla ilgili bir sorunu yoktur, desteği de artarak devam etmektedir.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, tüm üye kuruluşlarımızla birlikte, milletimizden aldığı güçle, tüm dünya mazlumlarını 152 yıldır iyilik ışığıyla aydınlatıp hilalimizi göğsünde gururla taşıyan Kızılayımıza teşekkür ederiz. Milletimiz, devletimiz ve gönüllü kuruluşlarımız, birlik beraberlik içinde nice hayırlı ve güzel çalışmaları yapıp mazlumun yanında olmaya devam edecektir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?