banner39

Yakıtsız elektrik üretimi için destek bekliyor

Mıknatıs ve diziliş şekillerini kullanmak kaydıyla elektrik ürettiğini savunan Ereğlili Sinan Özsoy, projesi için destek bekliyor

Genel 01.08.2012, 14:41 11.06.2019, 11:49
Yakıtsız elektrik üretimi için destek bekliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Jeneratörden ilham alarak yaptığı "elektrik üretim sistemi"nden herkesin faydalanmasını isteyen Ereğlili Sinan Özsoy maksadının ucuz enerji elde etmek olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz yıllarda Ereğli'de yaptığı yakıtsız enerji makinesini kamuoyuna tanıtan Sinan Özsoy, elektriği yoktan var etmediğini, yaptığı sistemde bazı mıknatıs ve diziliş şekillerini kullanmak kaydıyla elektrik ürettiğini belirtti. Özsoy, amacının, sadece temiz ve kullanılabilir ucuz enerji elde etmek olduğunu söyledi.

Jeneratörden esinlenerek yola çıkan ve yaptığı sistemin çalışmasını test ettiklerini kaydeden Özsoy, sistemin maliyetinin çok düşük olduğunu ve temiz elektrik üretimi sağlayabileceğini söyledi. Şu âna kadar sadece küçük bir prototip yaptığını dile getiren Özsoy, imkan verildiği takdirde bu sistemi daha da geliştirebileceğini ifade etti.

Yaptığı makineyi faaliyete geçirmek istediğini, ancak sadece projeyi ele geçirmek için kendisiyle görüşen firmaların daha sonra kendisini tehdit etmeye başladıklarını kaydeden Özsoy, "Makinemiz yoktan elektrik üretmiyor. Sisteminde yapılan bazı değişikliklerle çalışıyor. Bunu ilk olarak kamuoyuna sunduğumuzda olumlu olduğu kadar olumsuz tepkiler de aldık. Bazı firmalar benimle çalışmak istediğini söyledi. Ancak amaçlarının sadece projeyi ele geçirmek olduğunu anlayınca vazgeçtim. Daha sonra da tehditler gelmeye başladı. Ancak bu tehditlerden yılmadım." dedi.

"ELEKTRİK ÜRETİMİ DAHA TEMİZ OLACAK"

Bugün elektrik elde etmek için mutlaka bir madde kullanılması gerektiğini ifade eden Özsoy, bunun başında petrol, kömür, doğalgaz ve benzeri malzemeler geldiğini, ancak bunların da avantajından çok dezavantajı olduğunu kaydetti. Özsoy, "Bu malzemeler gün geçtikçe tükeniyor fakat temiz enerji olarak kullanılan rüzgar, güneş gibi kaynaklar var. Bu sistemle kurulacak olan sistemin maliyeti fazla olduğu için rağbet görmüyor. Ancak benim yaptığım sistemin hem kurulum hem de işletim maliyeti daha az. Küçük bir Ar-Ge çalışmasıyla ileride araçlarda da kullanılabilir" diye konuştu.

SİSTEM HER YERDE ÇALIŞIR

Sistemin her yerde çalışabildiğine dikkat çeken Özsoy, "Makine, güç sınırı olmaksızın kw-mw enerji elde edebiliyor. Makine, gerek iklimsel gerekse jeolojik ve coğrafi yer seçmeksizin bugün kutupta, çölde ve yerin altında aynı performansla enerji üretebiliyor. Fakat bu ve bunun gibi faydalı cihazların üretiminden ziyade ya rafa kaldırılıyor ya da üstü örtülüyor. Benim tek isteğim, bu ve bunun gibi cihazların kullanıma geçmesi, milletin de bundan faydalanmasını istiyorum" dedi.

banner53
Yorumlar (1)
nevzat 5 yıl önce
bu arkadaş sağ olsun böyle bir sistem geliştirmiş devletimiz hemen bu kardeşimizi koruma altına alıp bu kardeşimizden ülkemiz adına faydalanmalıdır.çıkar sahiplerine fırsat verilmemelidir allah böyle insanlarımızın çokluğunu nasip etsin ülkemize amin.
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?