YÖK’ten İlahiyat önlisans mezunlarına müjde

YÖK’ten İlahiyat önlisanstan mezun olanlara müjde geldi. Bu yıl ilk defa, İlahiyattan mezun olanlara İlahiyat lisans tamamlama hakkı verildi. 18 Mayıs 2018 tarihinden önce ilahiyat önlisans programından mezun olan tüm adaylar başvurabilecek

 YÖK’ten İlahiyat önlisans mezunlarına müjde

Yükseköğretim Kurulu YÖK, İlahiyat önlisans programlarından mezun olan adaylara bu yıl ilk defa ilahiyat lisans tamamlama hakkı verdi.
 
YÖK’ten yapılan açıklamaya göre İlahiyat Alanında Lisans Tamamlama Programına, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları da dahil olmak üzere 18 Mayıs 2018 tarihinden önce ilahiyat ön lisans programından mezun olan tüm adaylar başvurabilecek.

SAĞLIK ALANINDA LİSANS TAMAMLAMA BU YIL DA VAR

Açıklamada şunlar aktarıldı: “2015 yılından itibaren yapılan Sağlık Alanında Lisans Tamamlama başvuru, tercih ve yerleştirme işlemleri ise bu sene de devam ediyor. Yükseköğretim Kurulunca belirlenen sağlık önlisans programlarından 19 Kasım 2014 tarihinden önce mezun olan adaylar 2018 Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvurabilecek. Her iki programda da yerleştirme işlemleri, adayların önlisans not ortalamaları ve tercihleri doğrultusunda Yükseköğretim Kurulunca gerçekleştirilecek.”
 
Buna göre başvuru ve tercih işlemleri 9 Ağustos 2018 (Saat:14:00) – 17 Ağustos 2018 (Saat:17:00) tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulunun resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacak.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM) 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 17:24
YORUM EKLE

banner33

banner37