Zamanlama dikkat çekti! Akıncı Üssü Davası'nın hakimine kritik görev

Hakimler ve Savcılar (HSK) Genel Kurulu tarafından yeni alınan kararla, Akıncı Üssü Davası'nı sonuçlandıran Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selfet Giray da dahil olmak üzere 11 hakim ve savcı Yargıtay'a üye seçildi.

Genel 27.11.2020, 16:18 27.11.2020, 16:54
Zamanlama dikkat çekti! Akıncı Üssü Davası'nın hakimine kritik görev

Hakimler ve Savcılar (HSK) Genel Kurulunca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan ile Akıncı Üssü Davası'nı sonuçlandıran Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selfet Giray'ın da arasında bulunduğu 11 hakim ve savcı Yargıtay'a üye seçildi.

HSK Genel Kurulu, bugünkü toplantısında boş bulunan Yargıtay üyelikleri için seçim yaptı.

Buna göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Akıncı Üssü Davası'nı karara bağlayan Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selfet Giray, eski HSK Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Mehmet Beyhan Seçkin, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Canel Rüzgar, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, hakim Kemal Güngör, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Savcı Mustafa Doğan ve hakim Savaş Şahinbay Yargıtay'ın yeni üyeleri oldu.

AKINCI ÜSSÜ DAVASI'NDAN HEMEN SONRA

Atamalar arasında Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selfet Giray'ın ismi kadar zamanlaması da öne çıkan detaylardan biri oldu. Giray'ın yönettiği Akıncı Üssü Davası dün görülmüştü. Davanın hemen ardından Giray'ın yargıtay üyeliğine seçilmesi dikkat çekti.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?