banner39

İsrailoğullarını fareler mi kurtardı?

2018 yılında yapılan arkeolojik kazılarda geçmişe dair tartışma oluşturacak bilgilere ulaşıldı.

Tarih Dosyası 20.12.2018, 16:07
İsrailoğullarını fareler mi kurtardı?

2018 yılı arkeolojik keşifler yönünden zengin bir yıl oldu. Medeniyetlerin toplandığı merkez olan Ortadoğu’da yapılan keşiflerde İsrailoğullarını Asurlulara karşı farelerin kurtarmış olabileceğini düşündüren kalıntılar bulundu.

2018 yılında keşfedilen bir tablette bundan iki bin 700 yıl öncesine ışık tutan işaretlere rastlandı. Tablette Kral Hezekiah’ı yok etmek için şehri kuşatan Asurluluların, bir anda geri çekilme nedenlerine ilişkin ilginç bir işaret dikkat çekti. 

Şehri kuşatma altına alan orduyu dağıtan sebebin fareler olabileceği belirtiliyor.

HZ. İSA’NIN YÜZÜ 

Diğer yandan bu sene Negev çölünde Hz. İsa'nın en eski çizimlerinden biri keşfedildi. Eski bir kilisenin kalıntılarının altında keşfedilen çizim merak uyandırdı.

Kaynak: www.dunyabulteni.net


 

banner53
Yorumlar (1)
Müslüm Elbir 2 yıl önce
"İsrailoğullarından bir ümmet kaybolmuş ve ne olduğuna dair bir bilgi de yoktur. Öyle zannediyorum ki, o ümmet mesh edilerek fare olmuştur. Çünkü, farelere deve sütü verilse içmezler. Fakat keçi-koyun sütü verilse içerler.” (Buhari, Müslim)

Peygamberimiz (asm), bu tahminin gerekçesi olarak da İsrailoğullarına devenin et ve sütünün haram kılınmış olduğunu göstermiştir.
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?