Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 15 Ocak 2018

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİBAP) 13. Konferansı'na katılmak üzere İran'a gidecek. Suriye'de Beşar Esad rejimi ve destekçisi güçlerin İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki saldırıları takip ediliyor.

Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 15 Ocak 2018

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sincan'da Kazan Soda Elektrik Fabrikasının açılışını yapacak, partisinin genel merkezinde AK Parti MYK toplantısına katılacak.

(Ankara/13.00/17.00) 

2- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİBAP) 13. Konferansı'na katılmak üzere İran'a gidecek.

(Ankara)

3- Başbakan Binali Yıldırım, TESK hizmet binasında düzenlenecek "Türkiye Esnaf Buluşması"na katılacak.

(Ankara/14.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen "OHAL'de Yeter Forumu"nun açılışında konuşacak.

(Ankara/09.30) 


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Akılcı Antibiyotik Kullanımı Tanıtım Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/12.00) 

EKONOMİ 

1- Maliye Bakanı Naci Ağbal, "2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri"ne ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.15) 

2- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi'nde gelinen son durumu ve proje güzergahını açıklayacak.

(Ankara/09.30) 

3- TÜİK, 2017 yılı ekim ayına ilişkin işgücü istatistikleri ile aynı yılın aralık ayına ait tarım ürünleri üretici fiyat endeksini duyuracak.

(Ankara/10.00)


DÜNYA DİPLOMASİ 

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kanada'da Vancouver Başkonsolosluğunun açılış törene katılacak, Türk vatandaşlarıyla bir araya gelecek.

(Vancouver)

2- Yemen'deki çatışmalar izleniyor.

(Sana) 

3- Suriye'de Beşar Esad rejimi ve destekçisi güçlerin İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki saldırıları takip ediliyor.

(İdlib) 


GÜNCEL

1- Trabzon'da iniş yaptıktan sonra pistten çıkarak denize metreler kala durabilen uçakla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Trabzon) 

2- FETÖ davaları


- Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, aralarında Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un da bulunduğu 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki olaylara ilişkin haklarında 37'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen 135'i tutuklu 143 sanığın yargılanmasına İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri'de devam edilecek.

(İstanbul/10.00)

- FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve Hakimler Savcılar Kurulu üyelerinin yargılandığı dava, Yargıtay 9. Ceza Dairesinde görülecek.

(Ankara/09.30)

- Akıncı Üssü darbe davasında 486 sanığın yargılanmasına Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki duruşma salonunda devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- Darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulunda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında kursiyer ve rütbelilerin de bulunduğu 164 sanığın yargılandığı davaya Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- Kocaeli'de, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 86 sanığın 5. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanmasına devam edilecek.

(Kocaeli/09.00)SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Tematik Kış Kampları kapsamında, Ar-Ge İnovasyon Kampı'nın Kocaeli Ticaret Odası'ndaki açılış programına katılacak.

(Kocaeli/10.00) 

2- Süper Lig kulüplerinin sezonun ikinci yarı hazırlıkları ve ara transfer çalışmaları izleniyor.

- İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, Barcelona'dan kiralık olarak kadrosuna kattığı milli futbolcu Arda Turan için kulüp tesislerinde imza töreni düzenleyecek.

(İstanbul/10.45) 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 10:23
banner53
YORUM EKLE

banner39