Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 18 Temmuz 2017

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Tunus Nahda Hareketi lideri Gannuşi'yi kabul edecek, daha sonra MYK toplantısına başkanlık edecek.

Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 18 Temmuz 2017

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid Gannuşi'yi kabul edecek, MYK toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/13.30/14.30) 

2- AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılacak, Çankaya Köşkü'nde Estonya Dışişleri Bakanı Sven Mikser'i kabul edecek.

(Ankara/11.30/13.00)

3- CHP ve HDP TBMM grupları toplanacak.

(TBMM/13.30/12.30) 


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Güncellenen Öğretim Programları'nın tanıtımı toplantısına katılacak.

(Ankara/10.00)

2- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı ve AK Parti'li kadın milletvekilleri, Ankara Adliyesi önünde 28 Şubat davaları ile ilgili basın açıklaması yapacak.

(Ankara/10.30) 

3- TBMM'den

- Genel Kurulda, Bölge Adliye ve Bölge İdare Mahkemelerinin İşleyişinde Ortaya Çıkan Sorunların Giderilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek.

(TBMM/15.00) 

- Anayasa Komisyonu, Meclis İçtüzüğü değişiklik teklifinin görüşmelerine devam edecek. 


(TBMM/15.00) 
EKONOMİ

1- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Eximbank'ın 6 aylık faaliyet sonuçları ve yıl sonu hedeflerinin açıklanacağı basın toplantısına katılacak. 

(İstanbul/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bakü Büyükelçiliğinde iş adamlarıyla görüşecek, çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

(Bakü) 

3- Hazine 5 ve 10 yıl vadeli üç tahvil ihalesi gerçekleştirecek. 

(Ankara)DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sheraton Grand İstanbul Atasehir'de düzenlenen Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi'nde konuşacak, Estonya Dışişleri Bakanı Sven Mikser ile görüşecek.

- Çavuşoğlu, Kıbrıs sorununun çözümüne dair değerlendirmelerde bulunmak üzere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

(İstanbul 10.00/Ankara/Lefkoşa)


2- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi toplantısında konuşma yapacak, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini’yle görüştükten sonra basın toplantısı düzenleyecek, "Anadolu Ajansı Fotoğraflarıyla 15 Temmuz" sergisinin açılışını yapacak. 

(Brüksel) 

3- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana) 

4- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/İdlib/Hama/Humus/Haseke) 

5- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz izleniyor.

(Riyad)


KÜLTÜR SANAT

1- 18'inci "Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali"nin basın tanıtımı CVK Park Bosphorus'da yapılacak.

(İstanbul/10.00)SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nın resmi açılış törenine katılacak.

(Samsun/20.00) 

2- UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda rövanş maçları oynanacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 09:16
banner53
YORUM EKLE

banner39