banner39

banner35

Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 23 Mayıs 2022

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) mayıs ayına ilişkin iktisadi yönelim istatistikleri ve reel kesim güven endeksini, imalat sanayi kapasite kullanım oranını, piyasa katılımcıları anketini, ayrıca mart ayına ilişkin kısa vadeli borç istatistiklerini açıklayacak, mart ayına ilişkin konut fiyat endeksini duyuracak.

Türkiye ve Dünya gündemi 23.05.2022, 09:00 25.05.2022, 09:18
Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 23 Mayıs 2022

SİYASET

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Adana Gençlik Şöleni programı dönüşü kaza sonucu vefat eden Sude Akkuş’un cenaze namazına katılacak.

(Kocaeli/13.00)

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, AK Parti Adana Gençlik Şöleni Programı dönüşü kaza sonucu vefat eden Ömer Faruk Küçük'ün cenaze namazına iştirak edecek.

(Sakarya/13.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) mayıs ayına ilişkin iktisadi yönelim istatistikleri ve reel kesim güven endeksini, imalat sanayi kapasite kullanım oranını, piyasa katılımcıları anketini, ayrıca mart ayına ilişkin kısa vadeli borç istatistiklerini açıklayacak.

- TCMB mart ayına ilişkin konut fiyat endeksini duyuracak.

(Ankara/10.00/14.30)

2- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mart ayı tarımsal girdi fiyat, mayıs ayı hizmet, perakende ticaret ve inşaat güven endekslerini, ocak-mart dönemi iş gücü girdi endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

3- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 3 yıl vadeli altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak, 4 yıl vadeli sabit kuponlu tahvili yeniden ihraç edecek.

(Ankara)

4- "Davos Zirvesi" olarak da bilinen Dünya Ekonomik Forumu (WEF), özel oturumlarla İsviçre'nin Davos kasabasında devam edecek.

(Davos)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Dünya Eğitim Forumu'na katılacak.

(Londra)

2- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) en üst karar alma organı olan 75. Dünya Sağlık Asamblesi'nde (DSA) Genel Kurula hitap edecek.

(Cenevre)

3- Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Çin'i ziyaret edecek, ülkenin Guangdong eyaletinin merkezi Guangcou ile Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin Kaşgar ve Urumçi şehirlerinde temaslarda bulunacak.

(Pekin)

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?