Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 25 Nisan 2018

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Fener Rum Patriği Bartholomeos’u kabul edecek

Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 25 Nisan 2018

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

1- Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Türkiye'de

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i resmi törenle karşılayacak.

- Baş başa görüşme ve Yüksek Düzeyli İş Birliği Konseyi Oturumu ile anlaşmaların imza töreninin ardından Erdoğan ve Aliyev ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev onuruna resmi öğle yemeği verecek.

(Ankara/11.30/11.45/12.30/13.30/14.00) 

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Yüce Divan Salonu'nda düzenlenecek Anayasa Mahkemesinin 56. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'ne katılacak.

- Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Fener Rum Patriği Bartholomeos’u kabul edecek, Anayasa Mahkemesinin kuruluş yıl dönümü törenine katılan misafirlerle akşam yemeğinde bir araya gelecek.

(Ankara/10.30/16.30/19.30)

3- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşecek, Meclis Kültür, Sanat ve Yayın Kurulunca hazırlanan "Meclis Sohbetleri" programına katılacak.

(TBMM/09.20/20.00) 

4- Başbakan Binali Yıldırım, İspanya'daki resmi temaslarını tamamlayarak yurda dönecek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Anayasa Mahkemesi kuruluş yıl dönümü törenine katılan misafirlere vereceği akşam yemeğine iştirak edecek.

(Ankara/19.30) 

5- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesinin 56. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'ne katılacak, partisinin genel merkezinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le görüşecek.

(Ankara/10.30/13.00) 


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Suriye ve Bölgenin Geleceğinin Desteklenmesi" konferansının bakanlar düzeyindeki ikinci gün oturumlarına katılacak, gazetecilere açıklamada bulunacak.

(Brüksel) 

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bakanlık ile UNICEF arasında dezavantajlı çocukların korunması, gelişim ve katılım haklarından yararlanabilmelerinin güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan "2018-2019 Ortak Çalışma Planı"nın imza töreni ile Türk Tarih Kurumu ve Birlik Vakfı Ankara Şubesinin düzenlediği "Anadolu Kadın Teşkilatları (Bacıyan-ı Rum)" konulu sempozyuma katılacak.

(Ankara/13.00/14.00)​ 

3- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 7. Uluslararası Sosyal Güvenlik Sempozyumu'nda konuşacak.

(Ankara/09.30) 

4- Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sepetçiler Kasrı'nda İstanbul Gençlik Festivali'ne ilişkin basın toplantısına katılacak.

(İstanbul/16.00​) 

5- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Göç Müdürleri Toplantısı'na katılacak.

(Adana/10.00) 

6- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti ile Güney Afrika Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Eğitim İşbirliği Anlaşması" İmza Törenine iştirak edecek.

(Ankara/12.00)

7- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Kahramankazan Belediye Meydanı'nda düzenlenecek toplu temel atma ve açılış programına katılacak.

(Ankara/11.00) 

8- TBMM'den

- Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda, ikisi vakıf olmak üzere 15 üniversite kurulmasını öngören kanun tasarısı görüşülecek.

(TBMM/11.00)

- KİT Komisyonunda, Türkiye Kömür Kurumu Genel Müdürlüğünün 2015-2016 yılı hesapları ele alınacak.

(TBMM/11.00) 

EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 9. Saraybosna İş Forumu'na katılacak, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic ve Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic ile görüşecek.

(Saraybosna) 

2- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, valiliği ziyaret edecek, temel atma ve açılış törenlerine katılacak, Büyükşehir Belediyesine ziyarette bulunacak, Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda AK Parti Siyaset Akademisi programına iştirak edecek.

(Balıkesir/11.30-16.00/Yalova/19.30) 

3- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba "3.Yerel Tohum Buluşmaları Şanlıurfa" etkinliğine katılacak.

(Şanlıurfa/12.30) 

4- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Büyük Veri, Online Platformlar ve Rekabet Hukuku Programı'na ve The Galata İstanbul Hotel Mgallery By Sofitel açılışına iştirak edecek.

(İstanbul/10.00/15.00) 

5- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu toplantısında faiz kararını açıklayacak.

(Ankara/14.00)

 DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'a yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin gelişmeler izleniyor.

(İdlib/Azez/Afrin)

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 09:39
YORUM EKLE

banner33

banner37