banner39

Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 28 Eylül 2022

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kazakistan'da Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Enerji Bakanları Toplantısı'na iştirak edecek.

Türkiye ve Dünya gündemi 28.09.2022, 09:00
Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 28 Eylül 2022

SİYASET

1- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Yeni Medya Dili ve Aile Çalıştayı'na iştirak edecek.

(İstanbul/09.30)

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye'nin Köln Başkonsolosluğunda düzenlenecek "VI. Meslek Eğitim Borsası" etkinliğine katılacak.

(Köln)

EKONOMİ FİNANS

1- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kazakistan'da Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Enerji Bakanları Toplantısı'na iştirak edecek.

(Almatı)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kazakistan'da "Dijital Bridge-2022" Uluslararası Forumu’na katılacak.

(Astana)

3- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İstanbul’da gerçekleşen captagon ve Esendere’de yapılan eroin yakalamalarında başarı gösteren muhafaza memurlarına ödül takdim edecek.

(Ankara/10.00)

4- Türkiye İstatistik Kurumu, 2021 yılı uluslararası hizmet ticareti istatistiklerini yayımlayacak.

(Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası Tanıtım Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/10.30)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" kapsamında basın mensupları ve STK temsilcileriyle ayrı ayrı toplantı yapacak, fabrika ziyaretlerinde bulunacak, Taş Bina'da turizmcilerle bir araya gelecek, Mevlana Müzesi'ni ziyaret edecek.

- Önceki dönem milletvekili, il ve ilçe başkanlarıyla buluşacak Ersoy, Mistik Müzik Festivali kapsamında bazı konserleri izleyecek ve "Dünden Bugüne Mistik Müzik Festivali" sergisini gezecek.

(Konya/10.00-20.30)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?