14 yaşında ilk romanını yayınladı

"Worner Büyücüleri" isimli kitabını 14 yaşında tamamlayan Beyza Günay, ikinci kitabını yazmaya hazırlanıyor

14 yaşında ilk romanını yayınladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Marmaris'te yaşayan 14 yaşındaki Beyza Günay, yayınladığı ilk romanıyla, Türkiye'nin en genç yazarları arasındaki yerini aldı.

Günay, 12 yaşında yazmaya başladığı "Worner Büyücüleri" isimli romanını 14 yaşında tamamladı. Genç yazar, Marmaris Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen tanıtım toplantısında kendisi ve kitabı hakkında gazetecilere bilgi verdi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, yine Marmaris'te eğitim gören Rana Demiriz'in daha önce yazdığı kitapla Türkiye'nin en genç roman yazarı unvanını elde ettiğini söyledi.

Rana'nın ardından Beyza'nın da en genç yazarlar arasındaki yerini aldığını dile getiren Aldoğan, bu başarıların tesadüf olmadığına işaret etti.

 "Worner Büyücüleri" ismini verdiği romanını yazmaya 6'ncı sınıfa giderken bir masal yarışmasına katılmak için başladığını anlatan Beyza Günay, günü geçtiğinden dolayı bu yarışmaya katılamadığını söyledi.

Çok kitap okudukça yazma yeteneğinin de geliştiğini fark ettiğini vurgulayan Günay, Türkiye'nin en genç yazarı olmak ve yaşıtlarına örnek teşkil etmek için kitabını yayınlattırıldığını dile getirdi. Günay, ikinci kitabını da tamamlamak üzere olduğunu belirtti. Genç yazar,  "Worner Büyücüleri" romanının konusu hakkında ise şu bilgileri verdi: 

"Kitabın konusu sıra dışı bir zamanda ve sıra dışı bir gezegende geçiyor. Baş kahraman Elizabeth, ailesiyle bir gezegende mahsur kalıyorlar. Bir kehanette adı geçen Elizabeth, çıkan savaşta yer alarak gezegeni kurtarmaya çalışıyor."

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39