'155 Polis İmdat'ın da sahtesi çıktı

Yabancı internet IP'leri kullanıp, aranan kişiye ''155 Polis İmdat'' hattından arandığı izlenimi vererek, bir kadın doktoru 187 bin lira dolandırdıkları öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı

'155 Polis İmdat'ın da sahtesi çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da, yabancı internet IP'leri kullanıp aranan kişiye ''155 Polis İmdat'' hattından arandığı izlenimi vererek, bir kadın doktoru 187 bin lira dolandırdıkları öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

Fatih'te ''155 Polis İmdat'' hattından arıyormuş gibi davranan bir kişi, ''Banka hesaplarınızı terör örgütleri kullanıyor, biz sizin ilginiz olmadığını biliyoruz ama bize yardımcı olmanız gerekir. Aksi halde başınız derde girer'' diyerek kandırdığı kadın doktordan, banka hesabından çekeceği parayı bir parka bırakmasını istedi.

Telefonda konuştuğu kişinin kendisini ikna etmesi üzerine kadın doktor, önce banka hesabındaki 140 bin lirayı Fatih'teki bir parka, ardından yine hesabından çektiği 34 bin lirayı bir çöp konteynırına bıraktı.

Kısa süre sonra tekrar arayan şüpheli, 13 bin lira değerinde altın istedi. Kadın doktor, bir paket içindeki altınları istenen yere bıraktı.

Olayla ilgili soruşturma yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, altınların bulunduğu paketi almaya gelen 2 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, çıkartıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Kadın doktoru telefonla aradığı öne sürelen A.Ö.K'nın yakalanması için çalışma yürütüldüğü öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39