banner15

ABD Senatosu'ndan Trump'a Türkiye karşıtı öneri

AGİT Başkanı ve Cumhuriyetçi Parti Mississipi Senatörü Wicker, ABD Kongresi'ne sunduğu tasarıda, Başkan Trump'a, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelere karşı yaptırım önerisinde bulundu.

ABD Senatosu'ndan Trump'a Türkiye karşıtı öneri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Başkanı ve Cumhuriyetçi Parti Mississipi Senatörü Roger Wicker, ABD Kongresi'ne sunduğu tasarıda, Başkan Donald Trump'a, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelere karşı yaptırımlar önerdi

Habertürk'ün haberine göre, dini özgürlükler, temel insan hakları ve özgürlüklere saygı gösterilmesi konularında Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Ukrayna'daki ayrılıkçı Rus güçlerini de kapsayan tasarıda, adı geçen ülkelerin dini özgürlüklere saygı göstermedikleri iddia edildi. Wicker, bu ülkelerin "Özel Olarak İzlenen Ülkeler Listesi"ne alınmasını istedi.

Tasarıda, ABD Başkanı Trump'ın dini özgürlükleri koruma görevi olduğuna değinilerek, FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle Türkiye'de tutuklu olarak yargılanan "Amerikalı rahip Andrew Brunson'un bu durumundan sorumlu olan Türk yetkililere ABD'ye giriş yasağı konması ve mali yaptırımlar uygulanması" isteniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 10:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48