Ağrı'da PKK operasyonu; 6 gözaltı

Ağrı'da PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda altı kişi gözaltına alındı

Ağrı'da PKK operasyonu; 6 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde PKK’ya yönelik operasyonda 6 kişi gözaltına alındı, tabanca, av tüfeği ve buna ait fişek ile örgütsel doküman ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ile Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, ilçede bazı vatandaşların PKK tarafından oluşturulan adalet komisyonlarınca çağrıldığı, bu çağrıya uymayanların baskı ve tehdide maruz kaldığı bilgisine ulaşıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde yürütülen teknik ve fiziki takip çalışmalarında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yargı makamlarına verilen yetkiyi tanımayarak yargılama yapan, keşif faaliyeti icra eden, uyuşmazlıklar hakkında karar vererek bu kararların uygulanmasını sağlamaya yönelik PKK’nın korkutucu gücünü kullanan ve bu suretle alternatif yargı teşkilatı tesis etmeye çalışan oluşuma yönelik, bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı. Zanlıların adreslerindeki aramada bir tabanca, 3 av tüfeği, 10 av tüfeği fişeği ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Olayla ilgili firari bir kişinin yakalanması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 14:21
banner53
YORUM EKLE

banner39