Ahmet Türk: Paket çözüme katkıdan uzak

Bağımsız Mardin Milletvekili Türk, "Bu paket, Kürt sorununun çözümüne katkı sağlayacak, çözüme katkı sunacak paket olmaktan uzak" dedi

Ahmet Türk: Paket çözüme katkıdan uzak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bağımsız Mardin Milletvekili Ahmet Türk, "Bu paket, Kürt sorununun çözümüne katkı sağlayacak çözüme katkı sunacak paket olmaktan uzak" diye konuştu.

Türk, vefat eden ağabeyinin Derik ilçesine bağlı Gündoğdu köyündeki  taziyesinde yaptığı açıklamada, taziyeye gelen misafirlerden dolayı televizyonu izleyemediğini paketle ilgili kendisine alınan notlardan ilgi edindiğini söyledi.

"Bu paket, Kürt sorunun çözümüne katkı sağlayacak çözüme katkı sunacak paket olmaktan uzak" diyen Türk, şöyle konuştu:

"Bugün binlerce Kürt siyasetçisi içeride. Fikirlerinden, düşüncelerinden dolayı kendilerini ifade ettikleri için içeride. Bunların dışarıya çıkması veya o fikir inanç özgürlüğü sağlanması konusunda bir yenilik yok. Hala o insanlarımız, o düşüncelerinden dolayı, kimliğini savunduğu, inkar politikasına karşı çıktığı, düşüncelerini dile getirdikleri için yargılanmaya devam edecekler. Bu bir yenilik değildir. Bu bir açılım değildir. Bu gerçekten toplumsal barışı ve uzlaşıyı sağlayacak bir anlayıştan uzak olan bir pakettir. Elbette ki biz doğru şeyleri her zaman desteklemeye hazırız. Gerçekten toplumsal uzlaşıyı sağlayacak barışı sağlayacak projeleri yanında olduğumuzu her zaman ifade ettik. Ancak bugün, bu beklentiler adeta boşa çıkmıştır.”

Türk, zihinsel olarak bir değişim ve dönüşüme ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, "Kürtlere bakışın değişmesi lazım. Bugün Kürtlerin iradesi ile ortak gönüllü bir birlikteliği korumanın yolunun önünü açmaları gerekiyor.  Umut ediyorum ki bugün Türkiye’de demokrasiyi savunanlar demokratik bir Türkiye’yi isteyen herkesin bu pakete karşı düşüncelerini ortaya koyar, bu paketin yetersizliği konusunda gerçekten tavrını geliştirir" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2013, 17:37
banner53
YORUM EKLE

banner39