banner39

'AK Parti Diyarbakır' da istifa etti

Ak Parti il teşkilatı genel merkezin isteği doğrultusunda toplu halde istifa etti. İl Başkanı Avukat Aydın Altaç, genel merkezin isteği ve bilgisi dahilinde istifalarını sunduklarını söyledi.

Türkiye 31.05.2014, 23:09 31.05.2014, 23:18
'AK Parti Diyarbakır' da istifa etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti'de il teşkilatlarında istifalar devam ediyor. Tekirdağ, Iğdır, Nevşehir, Şırnak ve Ankara'dan sonra Ak Parti Diyarbakır il teşkilatı genel merkezin isteği doğrultusunda toplu halde istifa etti. İl Başkanı Avukat Aydın Altaç, genel merkezin isteği ve bilgisi dahilinde istifalarını sunduklarını söyledi.

Ak Parti genel merkezinden Diyarbakır'a gelen yöneticilerin hazırladığı rapor kapsamında, aralarında Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç'ın da olduğu teşkilatın istifası istendi. Genel merkezin isteği doğrultusunda Aydın Altaç ile il teşkilatı istifalarını genel merkeze sundu. Altaç, geçen yıl ocak ayında İl Başkanı Halid Advan'ın genel merkez tarafından görevinden alınmasından sonra il başkanlığı görevine atanmıştı. Genel merkez tarafından bir çalışma yürütüldüğünü ve genel merkezin isteği doğrultusunda istifalarını verdiklerini kaydeden Altaç, "Biz istifamızı verdik. Genel merkez bundan sonra takdir hakkını kullanacak. Partiliyiz, halen burdayız. Nasıl bir görev verilirse hem ilimize, hemde ülkemize hizmet için çabamızı gayretimizi ortaya koyacağız. Biz genel merkezin bilgisi dahilinde istifalarını kendilerine sunduk. Genel merkez teşkilatları gözden geçiriyor" dedi.

AK Parti'de genel merkezi, seçim sonuçları doğrultusunda en az 15 il teşkilatının istifasını istediğini ve bu illerin de teker teker istifa edeceği söyleniyor

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?