banner39

Akiller, Hatice Belgin'in evine gitti

Akil Adamlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu üyeleri, çocuklarını korumak için canlı bombanın üzerine atlayarak hayatını kaybeden Hatice Belgin'in ailesini ziyaret etti

Türkiye 21.11.2013, 18:23 10.07.2018, 16:14
Akiller, Hatice Belgin'in evine gitti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Akil Adamlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu üyeleri, 2 yıl önce çocuklarını korumak için canlı bombanın üzerine atlayarak hayatını kaybeden Hatice Belgin'in ailesini ziyaret etti.

Grup Başkanı Can Paker ile üyeler Sibel Eraslan, Ayhan Ogan, Mehmet Uçum, Zübeyde Teker ve Mahmut Arslan, 29 Ekim 2011'de çocuklarını korumak için canlı bombanın üzerine atlayarak yaşamını yitiren Belgin'in, ailesiyle görüştü.

Grup üyeleri, saldırıda eşi Hatice ile oğlu Veysel Belgin'i kaybeden Kadri Belgin'i dinledi.

"BİZİM KİMSEYE KİNİMİZ YOK"

Kızları Ceylan ve Hazal'ın da hazır bulunduğu görüşmede, çözüm süreciyle ilgili düşüncelerini aktaran Kadri Belgin, "Bizim kimseye kinimiz yok. İlk günden bağrımıza taş bastık, metanetimizi koruduk. Ne bağırdık, ne çağırdık. Sessizliğimizi koruduk. Her şeyi devletin güvenlik güçlerine, siyasetçilerine bıraktık. Eğer ülkeye barış gelecekse tekrar sessizliğimizi koruyacağız" dedi.

Bingöl'de, 29 Ekim 2011'de terör örgütü PKK mensubunca düzenlenen intihar saldırısında, 4 çocuk annesi Hatice Belgin ile oğlu Veysel Belgin ve Mehmet Çibuk hayatını kaybetmişti. Saldırı anında canlı bombayı fark ederek üzerine atlayan Hatice Belgin, birçok kişinin ölümünü önlemişti.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?