banner39

Altan Tan: Bunların hepsi yalan

BDP Diyarbakır Milletvekili Tan: ''Bunların tamamı yalan. Biz sürecin farkındayız barış çok zor bir iştir. Yürek ister, iddiaların tamamı yalan ve bu yalanların yalan olduğunu bilmesi gereken herkes biliyor''

Türkiye 21.11.2013, 18:23 10.07.2018, 16:14
Altan Tan: Bunların hepsi yalan

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, çözüm sürecindeki görüşmelere ait olduğu ileri sürülen tutanakları kendisinin basına verdiği yönündeki iddiaların yalan olduğunu belirterek, ''Biz sürecin farkındayız barış çok zor bir iştir. Yürek ister, iddiaların tamamı yalan ve bu yalanların yalan olduğunu bilmesi gereken herkes biliyor'' dedi.

BDP Erbil Temsilciliği'nde açıklama yapan Tan, İmralı'daki görüşmelere ait olduğu öne sürülen tutanakları kendisinin gazetecilere verdiği yönündeki iddiaların yalan olduğunu söyledi.

Tan şunları kaydetti: ''Bunların tamamı yalan. Biz sürecin farkındayız barış çok zor bir iştir. Yürek ister, iddiaların tamamı yalan ve bu yalanların yalan olduğunu bilmesi gereken herkes biliyor.
Süreç olumlu ilerliyor doğru biçimde ilerliyor Allah nasip ederse sabırlı ve kararlı devam ederse bütün bu eksiklikleri ve bütün bu yanlışlıkları atlatacağız. Herkes huzurlu olsun, barış isteyen herkes rahat olsun. Kavga isteyen savaşın devamını isteyenlere ise yazıklar olsun diyoruz. Bu sefer barış kazanacak diyoruz.''

Tan, çözüm sürecini sabote etmek isteyenlerin kendilerini yıpratmaya çalıştığını öne sürdü.

TBMM'deki odasında, sadece İmralı'daki görüşmelere ait olduğu öne sürülen tutanakları yayınlayan gazeteciyle görüşmediğini bildiren Tan, ''O gün ABD Büyükelçiliği'nden, bütün gazetelerden, bütün dergilerden temsilciler, onlarca insan geldi. Bu işin nasıl olduğunu bilmesi gerekenler biliyor. Birkaç güne kadar bu netleşecek'' diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?