banner39

Antalya Yöresel Ürünler Fuarı'na hazırlanıyor

Antalya Yöresel Ürünler Fuarı'na Hazırlanıyor

Türkiye 07.04.2012, 12:16 07.04.2012, 12:16
Antalya Yöresel Ürünler Fuarı'na hazırlanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Antalya Ticaret Borsası'nın 20-24 Haziran 2012'de düzenleyeceği Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı'nın Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı.

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır başkanlığında yapılan toplantıya, Antalya Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, bürokratlar, İhracatçılar Birliği ve kooperatif yöneticileri katıldılar. Toplantıda, Danışma Kurulu üyelerine fuar hakkında bilgi verilirken, kurum ve kuruluşların fuara nasıl destek verebileceği konuşuldu. Toplantıda, fuarın hedefleri anlatıldı.

Ali Çandır, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı'nı Haziran ayında yapacaklarını belirterek, "Hedefimiz burada Türkiye'deki kıyıda köşede kalmış yöresel ürünlerin üreticilerini cesaretlendirmek, onlara pazar payı sağlayabilmek. Fuarda 81 ili ve onların değerlerini buluşturmayı hedefliyoruz. Düzenlediğimiz bu fuar, yöresel ürünler projemizin bir etabı" diye konuştu.

Bu yıl, Hediyelik Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı'nı, fuarcılık konusunda birikim ve tecrübeye sahip olarak düzenleyeceklerini kaydeden Ali Çandır, "Coşkulu ve katılımı yüksek bir fuar hedefliyoruz" dedi. Haziran ayında yapılacak fuara turistleri de beklediklerini söyleyen Çandır, "Projenin bir sonraki adımında, burada oluşturacağımız ürün yelpazesi ile yurt dışında mağaza açma hedefi var" ifadelerini kullandı. Çandır, Danışma Kurulu'nda olan kurum ve kuruluşlara fuara destekleri nedeniyle teşekkür ederken, uluslararası alana taşınması planlanan fuarla ilgili kurumların neler yapabileceğini anlattı.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü