banner15

Askerdeki memura atama müjdesi

Askerdeyken ataması yapılan sözleşmeli memurlar terhis olduktan sonra görevlerine dönebilecekler.

Askerdeki memura atama müjdesi

Sağlık Bakanlığı, askerdeyken göreve atanan sözleşmeli memurların terhis olduktan sonra göreve başlayabilmelerine olanak sağladı.

Daha önce askerdeyken ataması yapılan personel göreve başlayamıyordu. Şimdi ise ÖSYM veya noter kurası sonucu atanan sözleşmeli memurlar, terhis olduktan sonra 30 gün içerisinde başvuru yapmaları halinde göreve başlayabilecek. Bakanlık tarafından yayınlanan duyuruya göre, personelin yerleştirildikleri ilde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları halinde yerleştikleri hizmet birimlerinde göreve başlayabilecekleri belirtildi. Personel, bu birimlerin kapatılması veya başka birimle birleştirilmesi halinde ise aynı ilde ihtiyaç duyulan bir başka birime atanacak.Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Türk Sağlık-Sen Genel Sekreteri Zafer Yıldırım, askerde iken ataması yapılmayan çalışanların mağduriyet yaşadıklarını ifade ederek, atananların ancak mahkeme kararıyla görevlerine başlayabildiklerini belirtti.

Yıldırım, tüm davaların kazanıldığı bu durumun hem mahkemelerde yükünü artırdığını hem de çalışanların mağduriyet yaşamalarına neden olduğunu savundu. Yıldırım, 'Söz konusu duyuru ile atanan personele terhisiyle birlikte atanma imkanı verilmiş oldu. Bir mağduriyet sonlanmış oldu. Fakat sözleşmelilerin tüm sorunlarının çözülmesi için kadro verilmesi şarttır' dedi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2010, 11:17
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48