banner39

Balyoz'u yazdıkları için yargılanıyorlar

Zaman gazetesinden muhabir Büşra Erdal ile Yazıişleri Müdürü Hayri Beşer, Balyoz haberleri nedeniyle hakim karşısına çıktılar.

Türkiye 22.09.2010, 14:03 22.09.2010, 14:03
Balyoz'u yazdıkları için yargılanıyorlar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Zaman Gazetesi muhabiri Hanım Büşra Erdal ve sorumlu yazı işleri müdürü Hayri Beşer Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Balyoz veErgenekonsoruşturmalarında verdikleri tahliye kararlarıyla dikkat çekenİstanbul9.Ağır Ceza Mahkemesihakimleri Yılmaz Alp ve Tuncay Aslan'ın şikayeti ile açılan davanın ilk duruşması bugün İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak. Büşra Erdal ve Hayri beşer duruşmaya katılırken, diğer sanık Metin Arslan Akara'da muhabirlik yaptığı için gelemeyecek.

2 Nisan 2010 tarihli ve Büşra Erdal imzasıyla Zaman Gazetesi'nin birinci sayfasında yayınlanan "HSYK krizi atananlar devrede, Balyoz örtbas ediliyor" başlıklı haber-analiz ve 3 Nisan 2010 tarihli ve Metin Arslan imzalı "Toplu tahliyelerin temeli 'korsan' kararname ile atıldı" başlıklı haber-analizler dava konusu yapıldı. Haberlerde Ergenekon ve Balyoz şüphelilerini tahliye kararları eleştirilen hakimler Yılmaz Alp ve Tuncay Aslan'ın şikayeti üzerine özel yetkili savcı Hakan Karaali tarafından Terörle Mücadele Kanunu'nun 6'ıncı maddesine göre "kişileriterörörgütlerine hedef göstermek" suçundan iddianame hazırlandı. Davanın ilk duruşması bugün yapılacak. Duruşmayı Hukukçular Derneği, Boğaziçi Avukatlar Derneği, Savunma Avukatları Derneği ve Adalet ve Hukuk Derneği gibi sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de izleyecek. Duruşmayı izleyen hukukçular daha sonra basın açıklaması yapacak.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?