Başbakan Yıldırım: 5'i sivil 8 kişi hayatını kaybetti

Başbakan Yıldırım, Diyarbakır'daki saldırıda Şu ana kadar 5'i sivil 8 kişi hayatını kaybetti

Başbakan Yıldırım: 5'i sivil 8 kişi hayatını kaybetti

 Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'daki saldırıda 5'i sivil 8 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. 

Açıklamada öne çıkan detaylar şöyle:

"Bu sabah 08.00 civarında Diyarbakır'da bölücü terör yapacağı yaptı. Alçak yüzünü tekrar gösterdi. Çevik kuvvetin konuşlandığı noktaya, çocukların da olduğu bölgede bomba yüklü araç patlatıldı. 8 vefat var; 2 polis, 1 teknisten olmak üzere, 5 vatandaş hayatını kaybetti, 1 terörist de ölü ele geçirildi. Hastanede 100'ün üzerinde yaralıdan 93'ü taburcu oldu. Bu insanlık dışı alçakça saldırıyı milletçe lanetliyoruz." 

HDP'LİLERİN GÖZALTINA ALINMASI: Türkiye bir hukuk devleti hukukun üstünlüğünde geçiş üstünlüğü yok. İşlem hukuk içinde bir işlemdir. Mahkemeler, dokunulmazlıkları kaldırılan toplam 154 milletvekili hakkında çağrı yapmışlar. HDP'li milletvekilleri dışında tamamı ifadesini vermiş. Yasal süreç devam etmektedir. HDP milletvekillerinden sadece 1 tanesi gitmiş, 54 tanesi bu çağrıya uymamıştır. Hukukun üstünlüğünü tanımamıştır. Yapılan işlem mahkemelerin yaptığı çağrıyı yerine getirmemesi üzerine gerçekleşen işlemdir.

KILIÇDAROĞLU'NA CEVAP: Seçimle giden seçimle gider kimsenin itirazı olamaz. Seçimle gelip de terörle içiçe girenleri birbirine karıştırmamak lazım. Sayın Kılıçdaroğlu terörle milli iradeyi birbirine karıştırıyor. Milletvekilleri hakkında hukuki bir işlemdir. Vatandaşın kafasını karıştırmaya hacet yok.

KCK AÇIKLAMASI: Bölücü örgütün temsilcileri var. Bunlar her gün aynı çağrıyı yapıyor. Bizim için yabancı değil. Onlar bu çağrıyı yapmadan önce polislerin üzerine topnlarca bombayı patlatan kendi yandaşlarına bu çağrıyı yapsınlar, ondan sonra görelim. Ne bölge halkı, ne milletimiz bu çağrılara kulak vermiyor. Türkiye terörle mücadelesini sürdürecek, kaçtıkları yere kadar kovalayacak.

Siyaset suç işlemenin bir kalkanı olamaz. Siz siyaseti kendinize güvence olarak görürseniz büyük yanlış içinde olursunuz . Mahkemeye gidip ifade vermekten kaçınırsanız ortaya çıkacak sonuçtan şikayet etmemeniz gerekiyor.

İNTERNETTEKİ YAVAŞLAMA: Güvenlik için uygulamalardır. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner.

Diyarbakır'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 'Polis ve Sivil Şehitler Var'

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 15:24
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
merve
merve - 4 yıl Önce

8 şehit değil biri pkklı

banner39