banner39

Başbakanı övdüğü için CHP aday göstermedi

Başbakan Erdoğan'a "siyasetin başpehlivanı" dediği için CHP'den tepki çeken Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin bu nedenle bir daha aday gösterilmediği öğrenildi

Türkiye 13.02.2014, 11:53 13.02.2014, 11:53
Başbakanı övdüğü için CHP aday göstermedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, partisinin Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'yi neden aday göstermediğini açıkladı.

Hürriyet'in haberine göre Keskin, dün gece Artı 1 TV kanalında katıldığı programda ilginç açıklamalar yaptı. Keskin'in açıklamasına göre Edirne Belediye Başkanı Sedefçi, Başbakan Erdoğan'a altın kemer verip 'Siyasetin başpehlivanı' dediği için tekrar CHP'den aday yapılmamış.

2011 yılında 650. Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri sırasında Hamdi Sedefçi tarafından Başbakan Erdoğan’a özel bir altın kemer armağan edildi. Sunucu tarafından Kırkpınar’da ardarda üç kez başpehlivan olanlara altın kemer verildiği hatırlatılarak, son üç seçimin galibi Erdoğan’a da bu nedenle belediye tarafından altın kemer verildiği anons edildi. Daha sonra Başkan Sedefçi tarafından altın kemer Başbakan Erdoğan’ın boynuna takıldı.

Edirne’de 3’ü art arda 4 dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra CHP Genel Merkezi tarafından 30 Mart yerel seçimlerde aday gösterilmeyen mevcut Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, partisinden istifa ederek DSP’ye geçeceğini açıklamıştı.

Partisinin Edirne’den aday gösterdiği milletvekili Recep Gürkan’a 'Brütüs' benzetmesi yapan Sedefçi, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini aday süresince kandırdığını öne sürmüştü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?