Bayrampaşa'da kurbanlık satışı için lüks mekân

Bayrampaşa Belediyesi, kurban satıcılarına yatakları, özel duşları, eşya dolapları ve kurbanlıklarını takip edebilecekleri kamera sisteminin yer aldığı tesislerde hizmet sunuyor

Bayrampaşa'da kurbanlık satışı için lüks mekân

Dünya Bültei / Haber Merkezi

Türkiye'nin çeşitli illerinden İstanbul'a getirilen kurbanlıkların, ilçe belediyelerince oluşturulan alanlarda satışı devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nca belirlenen satış noktalarında kurulan çadırlara getirilen kurbanlıklar, alıcılarını bekliyor. Satıcılar, vatandaşların, alışverişlerini bayramın son gününe bırakmaması uyarısında bulunuyor. 

Bu arada, Bayrampaşa Belediyesi kurban satıcıları için "Villa Kurban" adını verdikleri hizmeti başlattı. 

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen proje ile kurban satıcılarına kalacakları mekan hazırladıklarını belirterek, şunları söyledi: 

"Kurban satıcıları daha önce hayvanlarının yanında, samanların üzerinde yatıyorlardı. Bu durum bizi üzdü. Ben de geçen yıl, 'Villa tipinde çok çok güzel bir proje yapalım' dedim. Bunu projelendirdik. Bize müracaat eden 50 kurban satıcımız vardı. Onlara 50 ranza aldık. İkram ettiğimiz setin içerisinde şampuan, traş köpüğü, traş bıçağı, havlu, tırnak makası bulunuyor. Onlara birer de yelek verdik. Duşları ve tuvaletleri var. Satıcılar burada yatarken aklı aşağıda kalmasın diye, hayvanların olduğu bölüme 46 kamera yerleştirdik. Kameraları da kaldıkları bölümdeki ekrana bağladık. Hepsi kendi hayvanlarının durumunu ve müşteri gelip gelmediğini görüyor. 'Kurban Cafe'de satranç, dama, briç, kitaplık, gazeteler var. Arkadaşlarımız burada hem sohpet edecekler hem gazete okuyacaklar."

Aydıner, satış noktalarında bin 500 büyükbaş, 6 bine yakın küçükbaş hayvan bulunduğunu kaydederek, gelecek yıl Bayrampaşa'ya 2 daha kurban kesim ve satış yeri yapacaklarını bildirdi.  

Kastamonu'dan gelen kurban satıcısı Şevket Gürül, "Villa Kurban" tesisiyle ilgili "mükemmel bir yer" değerlendirmesinde bulunarak, "Kendi evimizden farkı yok. Hayvanlarımızı buradan izleyebiliyoruz" dedi.

Erdem Öztürk ise ilk defa böyle bir uygulamayla karşılaştığını ifade ederek, "Samanın üstünden kurtulduk. Buraya gelince otele geldik sandık" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2013, 17:25
banner53
YORUM EKLE

banner39