banner15

Bursa'da 10 Ekim gösterisinde 29 gözaltı

Bursa'da Ankara saldırısının yıldönümü nedeniyle gösteri yapmak isteyen gruptan sandalye şişe fırlatan 29 kişi gözaltına alındı

Bursa'da 10 Ekim gösterisinde 29 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bursa’da, 10 Ekim 2015 Ankara tren garı saldırısının birinci yıldönümü dolayısıyla düzenlenmek istenen yürüyüşe polis izin vermedi.

Görüşme yapılırken bir grup uyarılara rağmen barikatı aşıp yürümek isteyince polis müdahale etti. Kafelerden sandalye ve şişe de fırlatan gruptan 29 kişi gözaltına alındı.

Geçen yıl 10 Ekim’de Ankara’da düzenlenen terör saldırısını protesto amacıyla aralarında CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman’ın da aralarında bulunduğu DBP, ÖDP, HDP’li bir grup, Setbaşı’ndan Heykel’e yürüyüş yapmak istedi.

Polis ekipleri, yürüyüşün Olağanüstü Hal uygulamasına aykırı olduğunu bildirerek izin vermedi. Polis ekipleri, milletvekilleri ve partililerle Setbaşı’ndaki Mafel’de görüşme yaparken, bir grup, uyarılara rağmen barikatı aşarak yürüyüşe geçti. Yapılan anonslara rağmen yürüyüşü sürdüren gruba polis müdahale etti.

Bu sırada göstericilerden bazıları yol kenarındaki kafelerden polislere sandalye ve şişe fırlattı. Çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle 29 gösterici gözaltına alındı. Müdahaleyle göstericilerin bir bölümü ara sokaklara dağılırken, polis milletvekillerini bölgeden uzaklaştırdı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 15:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35