banner39

Çelik: Kimin ihmali varsa ondan hesap sorulmalıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, "Muharrem Taş daha fidanken hayatını kaybetmiş. Burada kimin ihmali, kimin kusuru varsa millet adına, küçük Muharrem adına ondan hesap sorulmalıdır" dedi.

Türkiye 07.02.2014, 23:12 07.02.2014, 23:12
Çelik: Kimin ihmali varsa ondan hesap sorulmalıdır

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Muharrem Taş daha fidanken hayatını kaybetmiş. Burada kimin ihmali, kimin kusuru varsa millet adına, küçük Muharrem adına ondan hesap sorulmalıdır" dedi. 

AK Parti Van İl Başkanlığı tarafından Van Anadolu Öğretmen Lisesi spor salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılan Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Vanlılara selamını getirdiğini belirterek, Erdoğan'ın, Van'ı çok önemsediğini ve el üstünde tuttuğunu söyledi.

Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyü Çalık mezrasında, yolun kardan kapalı olması nedeniyle hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Muharrem Taş'ın ölümünün talihsiz olduğunu ve sorumlulardan mutlak suretle hesabının sorulması gerektiğini söyledi.

"Muharrem Taş daha fidanken hayatını kaybetmiş. Burada kimin ihmali, kimin kusuru varsa millet adına, küçük Muharrem adına ondan hesap sorulmalıdır" diyen Çelik, şunları kaydetti:

"Bu yapılan büyük bir hatadır, yanlışlıktır, gaftır, hesabı mutlak suretle sorulmalıdır. 112 acil hattı, vatandaşların menfaati için verilen bir hizmettir. Bu hat 2013 yılında 4 milyon kez aranmış. Bunun yüzde 96'sı onlarla dalga geçmek, yalan ihbarda bulunmak, asılsız ihbar ve ağza alınmayacak sözler söylemek için aranmış. Bu bölgenin insanına yakışmaz. 1 Şubat'ta 15 bin arama gelmiş. Bunlardan 145'i gerçektir. Bu istismardır. Bizim için verilen bu güzel hizmeti istismar etmemek lazım.

Bir tek evladımızın burnunun kanaması bizi rahatsız eder. AK Parti'yle birlikte vatandaşın hayat standardı yükseldi. Dağdaki çoban rahatsızlandığında ambulans helikopterle alınarak hastaneye getiriliyor. Ankara'ya, İstanbul'a sevk edilmesi gereken acil hastalar, ambulans uçakla alınıyor ve hastaneye ulaştırılıyor. Eskiden doğum yapacak bacılarımız kızakla hastaneye götürülürken, şimdi paletli ambulanslarımız var. Hükümetimiz bu konuda çok ama çok hassas. Bu talihsiz hadise karşısında üzüntülerimi dile getiriyorum. Kusuru olanlarla ilgili ne yapılması gerekiyorsa yapılmalıdır."

Çelik, siyasetin medeni ölçüler içinde yapılması gerektiğini, halkın, tercihini kimden yana kullanırsa öpüp başlarına koyacaklarını belirterek, seçimlerin inanılarak kazanılacağını, bunun için de korkmadan, yılmadan çalışmak gerektiğini dile getirdi.

Belediye başkan adaylarının hepsinin birbirinden başarılı olduğunu aktaran Çelik, "Hiç kimse terör örgütünün arkasına saklanarak onun gölgesinde siyaset yapmasın. Biz de çok çalışmalı ve ihmal etmemeliyiz. İhmal edersek imha oluruz. Çocuklarımızın geleceği imha olmasın ve hizmetler başka taraflara gönderilmesin" diye konuştu.

"17 ARALIK'TA TÜRKİYE'DE BİR TEZGAH YAPILDI"

17 Aralık'ta düzenlenen İstanbul merkezli operasyonu eleştiren Çelik, şöyle konuştu:

"17 Aralık'ta Türkiye'de bir tezgah yapıldı ve bundan sonra muhalefetin dili uzadı. Bütün olup bitenleri bilen biri olarak söylüyorum. Ana muhalefet partilerinin söyleyecekleri hiçbir şey yoktu, projeleri yoktu. 17 Aralık'ta ortaya saçılan dedikodular onlara malzeme oldu. Kılıçdaroğlu çıktı dedi k, '247 milyarlık yolsuzluk yapılmış.' Ben düzenlediğim basın toplantısında dedim ki 'Sen bir de hesap uzmanı olacaksın. Sen nereden çıkardın böyle bir yolsuzluğu?" Çıktı dedi ki 'AK Parti sözcüsü çıkıyor, yolsuzluk yoktur demiyor ama rakamın yanlış olduğunu söylüyor.'  Bön böyle bir şey demedim ki... Ben, 'Sen 247 milyar kere yalan söylüyorsun' dedim.

Ben size bir rakam vereceğim. Nasıl bir yalan ve iftira ile karşı karşıya olduğumuzu bilmeniz lazım. Türkiye'de merkezi bütçeden bir yılda 40 milyarlık yatırım yapılıyor. Bir memlekette yılda 40 milyarlık yatırım yapılabilirken nasıl 247 milyarlık yolsuzluk yapılabilir."

"11 YILDIR AK'TIK DA SEÇİME 3 AY KALA MI KARA OLDUK"

Çelik, 11 yıldır merkezi hükümette iktidar olduklarını ve Türkiye'deki belediyelerin yüzde 60'ını idare ettiklerini vurgulayarak, AK Parti'nin nasıl bir tezgahla karşı karşıya olduğunun herkes tarafından bilinmesi gerektiğini kaydetti. 

Her camiada birilerinin yanlış yapabileceğine ve şu anda hapiste olan, soruşturulan belediye başkanlarının bulunduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"11 yıldan beri dürüstüz de seçimlere iki, üç ay kala mı dürüstlüğümüz gitti. 11 yıldır aktık da seçimlere üç ay kala mı kara olduk. Birisi yanlış yaparsa millet adına ellerimiz onun yakasındadır. Birileri tüyü bitmemiş yetimin hakkına elini uzatırsa biz o eli kırarız. Birisi milletin malını çalar ya da çaldırırsa onun burnundan fitil fitil gelsin. Ama mesele bu değil. Dolayısıyla halkımız bunlara itibar etmiyor.

Erdoğan gibi lider 50 yılda bir gelir. Başbakan Türkiye için büyük bir şanstır. Türkiye'nin, gecesini gündüzüne katarak 7 gün 24 saat çalışan bir lideri var. Siz bu insana tezgah yaparsanız bu Allah'ın gücüne gider."

Çelik, konuşmasının ardından Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar ile ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?