CHP, kadın aday adaylarını 'andımız'la tanıttı

CHP, yerel seçimlerden belediye başkan adayı gösterilecek aday adaylarını "andımız" ve İstiklal Marşı ile tanıttı

CHP, kadın aday adaylarını 'andımız'la tanıttı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'nin yerel seçimlerde kadın aday adayları, Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle tanıtıldı.

Toplantıda, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı seslendirildi ve "Andımız" okundu. Selvi Kılıçdaroğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, kadın aday adaylarının tanıtım toplantısına katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yerel seçimlerin genel seçimlerden daha önemli olduğunu düşündüğünü belirten Kılıçdaroğlu, "Adı üstünde; yerel, insanlarla yüz yüzesiniz. Bugün kadın adaylardan bahsediyoruz. Kadın adaylar çok önemli. CHP gibi sosyal demokrat parti olduğunu iddia eden bir partide bunun daha fazla olması gerekiyor. Daha fazla olacağına da inanıyorum" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, kadın aday adaylarına başarılar diledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey de toplantıya uzun bir konuşma yapmak için değil, kadın aday adaylarını dinlemek için katıldığını söyledi. 

Kadın aday adaylarına başarılar dileyen Pavey, "Size yürekten şans diliyorum. Çok muazzam emeklerinizle bize verdiğiniz destekle her zaman yanımızda olduğunuzu bilerek yolumuza devam ediyoruz. Bu emeklerin ve çabaların karşılığını yönetim kadrolarımızda almanızı da çok hak ettiğinizi düşünüyorum. Alacaksınız… Benim bir oyum ve bir sözüm varsa o her zaman sizindir" diye konuştu. 

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ise partinin, kadın konusunda son dönemde çok ciddi çalışmalara imza attığını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bunlardan birincisi, yapılan tüzük değişikliğiyle yüzde 33 kotanın önümüzdeki seçimlerde merkez atamasıyla belirlenecek adaylarda uygulanabilir olmasıdır. Bizim oradaki nihai hedefimiz, eşit temsil ve eşit katılımdır ve bu yüzde 50'dir. Şu an partimizde yüzde 67 erkek kotası vardır. Sadece yüzde 50 olsun istiyoruz. Diğer önemli nokta, kadın aday adaylarından, gençlerden ve engellilerden ücret alınmamasıdır. Bu samimi ve içten bir karardır. Örgütleneceğiz ve kazanacağız. Partimizi ve kadın gücünü iktidara taşıyacağız." 

Toplantıda, daha sonra kadın aday adayları tanıtıldı. Toplantıya, CHP Parti Meclis Üyesi Ercan Karakaş da katıldı.

35 YIL SONRA ADAY ÇIKARDI

Diğer taraftan CHP, Tokat'ın Pazar İlçesi'nde 24, Reşadiye ilçesinde ise 35 yıl aradan sonra belediye başkanlığı için aday çıkardı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2013, 16:37
banner53
YORUM EKLE

banner39