banner39

CHP'den, Nasuh Mahruki'ye ilginç adaylık teklifi!

Yerel seçimlerde aday belirlemekte zorluklar yaşayan CHP, tartışmalı ilçelerden biri olan Kadıköy için gece yarısı Nasuh Mahruki'ye adaylık teklifi götürdü; ancak bir kaç saat içinde tekliften vazgeçildi

Türkiye 12.02.2014, 11:20 12.02.2014, 11:41
CHP'den, Nasuh Mahruki'ye ilginç adaylık teklifi!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yerel seçimlerde aday gösterdiği isimler nedeniyle büyük karışıklıklar yaşayan CHP'nin Nasuh Mahruki'yi çok zor durumda bıraktığı da ortaya çıktı. İddiaya göre CHP Genel Başkan Yardımcılarından biri Parti Genel Meclisi'nde Nasuh Mahruki ismini Kadıköy'den belediye başkan adayı göstermek istediği; ancak son anda engellendiği ortaya çıktı. Mahruki'ye bir gece yarısı yapılan adaylık teklifinin yine aynı gecenin sabahında reddedildiği belirtiliyor.

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, gecenin bir yarısı Nasuh Mahruki'nin CHP genel başkan yardımcısı tarafından arandığı ve yaklaşık 4 saat sonra ise İşçi Partisi üyesi olduğu gerekçesiyle vazgeçildiğini duyurdu. Özdil o telefon konuşmalarının detaylarını köşesine taşıdı.

İşte o yazı, "Gece yarısı saat 00.50'de, Türkiye'nin onur duyduğu evladı, Nasuh Mahruki'nin telefonu çaldı. Arayan CHP genel başkan yardımcısıydı. Bu saatte aradığı için özür diledi, parti meclisinde toplantı halinde olduklarını söyledi pat diye, Kadıköy'den belediye başkan adayımız olur musun diye sordu.

Nasuh şaştı kaldı. Nasıl şaşmasın... Gecenin bu vakti, o dakikaya kadar hiç konuşulmamış, bu kadar önemli bir mevzuda teklif geliyordu ve hemen cevap isteniyordu. Hemen cevap verdi. Hayır dedi. Kabul etmedi.

10 dakika sonra... CHP genel başkan yardımcısı tekrar aradı, genel başkanın özel ricası olduğunu söyledi, ısrar etti, Nasuh Mahruki'yi Kadıköy'den aday göstermekte kararlı olduklarını anlattı. Nasuh süre istedi, telefonu kapattı. Eşini uyandırdı, anlattı; eşi de şoke oldu. Alt katta yaşayan babasını uyandırdı, akıl danıştı. AKUT'tan arkadaşlarını aradı, fikirlerini sordu.

O arada CHP genel başkan yardımcısı cepten devamlı mesaj atıyordu; artık oylamaya geçilmek üzere, adını önermem konusunda bana izin veriyor musun diye soruyordu. Saat 3 sularında, Nasuh açtı telefonu, peki dedi kabul etti.

Ve saat 4.15... CHP genel başkan yardımcısı, Nasuh'u aradı. Sesi üzgündü. Parti meclisinde Nasuh Mahruki adı teklif edilince, bazı tepkiler olduğunu, maalesef adaylığını geri çektiklerini söyledi! Nasuh ne yapsın, güldü kendi kendine, bence en iyisi böyle oldu dedi, kapattı telefonu, gitti yattı."

CHP toplantısında Mahruki'nin İşçi Partisi üyesi olduğu için aday olamayacağı karar verilmiş. Özdil, Mahruki'nin İşçi Partisi'ne üye olmadığını CHP seçmeni olduğunu yazdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?