CHP'nin kritik PM toplantısı başladı

CHP içindeki ulusalcıların, "İmralı süreci" konusunda partinin belirsizliğini gidermek için talep ettiği PM toplantı başladı

CHP'nin kritik PM toplantısı başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı. Parti içindeki ulusalcı kesimin talepleri üzerine yapılan toplantıdan çıkacak sonuç merakla bekleniyor.

Parti genel merkezinde, basına kapalı gerçekleşen toplantıda, çözüm süreci ve yeni anayasa çalışmaları başta olmak üzere gündemdeki konuların görüşüleceği belirtildi.

Toplantıya gelişinde gazetecilerin sorularını cevaplayan PM üyesi ve Koceli Milletvekili Hurşit Güneş, PM'de, Türkiye'nin gündemindeki konuları, özgürce, demokratik bir ortamda tartışacaklarını söyledi.

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ise toplantının olağanüstü sayılamayacağını ifade ederek, ''Konuşulması gereken ve uzun zaman ayrılması gerek konu başlıkları vardı. Geçen toplantıya Genel Başkan katılamadığı için talep edilmiş bir toplantı'' dedi.

Cihaner, toplantıda ağırlı olarak yeni anayasa sürecinin ele alınacağını belirterek, ''Görüş ayrılığı çıkacağını zannetmiyorum'' değerlendirmesinde bulundu.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ise yeni anayasa çalışmaları konusunda parti içerisinde görüş ayrılığı olmadığını, Kılıçdaroğlu'nun grup toplantılarında net açıklamalarda bulunduğunu kaydetti.

Özcan, ''Ekranlara çıkmayın diye bir yasak olduğu söyleniyor, böyle bir şey var mı'' sorusunu ''Zaman zaman belli konularda açıklama yapmayın, yetkili organların açıklamalarını bekleyin şeklinde talimatlar geliyor. Farklı bir şey değil, yeni bir şey değil'' diye cevapladı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39