Davutoğlu, Kırımoğlu ile bir araya geldi

Davutoğlu, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu ile görüştü. Görüşmede, Türkiye'nin Kırım halkının birliği, beraberliği ve huzuruna büyük önem verdiğini ve desteğinin süreceğini vurguladı

Davutoğlu, Kırımoğlu ile bir araya geldi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Kırımoğlu'nu kabul ederek, Türkiye'nin Kırım halkına desteğinin süreceğini belirtti. 

Dışişleri Bakanlığı'nda gerçekleşen kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, görüşmede Davutoğlu, Türkiye ile Kırım halkı arasında çok özel bağlar bulunduğunu, Türkiye'nin Kırım halkının birliği, beraberliği ve huzuruna büyük önem verdiğini ve bu konuda her türlü desteğe devam edeceğini vurguladı.

Konunun dün gerçekleştirilen Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısında da ele alındığını belirten Davutoğlu, bu kapsamda yapılan görüşmeler hakkında Kırımoğlu'na bilgi verdi.

Kırımlıoğlu'nun da, Türkiye'nin ve Türk halkının kendilerine verdiği destek için teşekkür ederek, bu tür temasların son derece yararlı olduğunu ve Davutoğlu'nu en kısa zamanda Kırım'da görmek istediklerini ifade ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39