Denizli'deki Gezi davasında 9 beraat

Gezi olayları sırasında Denizli'de açılan soruşturmada yargılanan 9 kişi bugün yapılan duruşmada beraat etti

Denizli'deki Gezi davasında 9 beraat

Denizli'de Gezi Parkı odaklı gelişmeler kapsamında izinsiz gösterilere katıldıkları, şehirlerarası karayolunu trafiğe kapattıkları iddialarıyla tutuksuz yargılanan 9 kişi beraat etti.

Denizli 7. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya haklarında 1 yıl 6 ay ile 3 yıl arası hapis cezası istenen tutuksuz sanıklar K.Y, M.K, R.A, A.Ş, C.D, C.Ç, G.P, D.E, S.C.B ile yakınları ve avukatları katıldı.

Savunmaları sorulan sanıklar ve avukatları, demokratik haklarını kullandıklarını belirterek beraatlerini talep etti.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, elde edilen deliller ve tarafların beyanları na dayanılarak, "sanıkların toplantı ve gösteri yürüyüşüne muhalefet etme kastı ile hareket ettiklerini gösterir cezalandırılmalarına yeterli kesin ve inandırıcı delil elde edilmediği" gerekçesiyle sanıkların beraatlerine karar verildiğini açıkladı.

Gezi Parkı odaklı gelişmeler üzerine Denizli'de gözaltına alınan 9 kişi hakkında, Candoğan Parkı ve Çınar Meydanı'nda yasalara aykırı düzenlenen toplantı ve gösteri yürüyüşüne katıldıkları, grubu yönlendirdikleri, yürüyüş yaptıkları ve emniyet güçlerinin uyarılarına rağmen Denizli-Antalya karayolunu trafiğe kapattıkları iddialarıyla dava açılmış ve haklarında 1 yıl 6 ay ile 3 yıl arasında hapis cezası istenmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 15:47
banner53
YORUM EKLE

banner39