banner15

Erdoğan: Cumhuriyetin sahibi artık millettir

Bütün şehirlerden vatandaşları ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Cumhuriyetin sahibi artık milletimizin kendisidir. Sembolü de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'dir. Bu değişim sadece simgesel değildir" dedi.

Erdoğan: Cumhuriyetin sahibi artık millettir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla verilen resepsiyonda yaptığı konuşmaya şehitleri anarak başladı. 81 ilden gelen vatandaşlara seslenen Erdoğan "Cumhuriyetin sahibi artık milletimizin kendisidir. Sembolü de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'dir. Bu değişim sadece simgesel değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle 81 ilden gelen vatandaşlara verilen resepsiyonda konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Allah onlardan razı olsun, mekanları cennet olsun. Bu yıl Osmanlı Devleti'nin kuruluşunun, 716. yıldönümü, aynı zamanda Anadolu Selçuklı Devleti'nin kuruluşu'nun 940. yıldönümünü ifa ediyoruz.

"İSTİSMAR ETTİLER"

Burası cumhurun evi ve milletin evi burası benim şahsımın çalışma yaptığı yer tabi sizlerle beraber. 28 Şubat dönemini hatırlarsınız. Yapılan her saldırı Cumhuriyet kisvesi ardında saklanılarak yapıldı. Ülkemizde Cumhuriyet Mitingleri yapıldı ve yine cumhuriyet adı kullanılarak millete saldırı yapıldı. Cumhuriyetin özü ile bir ilişkisi bulunmayanlar kendi iktidarları adına bu kavramı istismar ettiler.

Değerli kardeşlerim geçmişte Cumhurbaşkanlığı makamı tek tip insanların girebildiği bir yer olmuştur. Şimdi ise 81 ilden gelen vatandaşlarımızın ağırlandığı insanlarımızın el üstünde tutulduğu bir yerdir. Cumhurbaşkanlığı makamında darbecilerin oturduğu dönemleri gördük. Hiçbir zaman bu makam 10 Ağustos'tan bu yana yapılan saldırılar yapılmadı. Cumhurbaşkanlığı makamında darbecilerin oturmasını içlerine sindirenler şimdi aynı makamda doğrudan milletin oyları ile göreve gelen birinin, yani şahsımın bulunmasına tahammül edemiyorlar. Bunların ne demokrasiye inançları var, ne de halka saygıları var. Cumhuriyetimizin 80 yılda yapılanlar ile son 12 yılda yapılanları karşılaştırdığımızda kimin daha istismarcı olduğu ortaya çıkacaktır.

Artık cumhuriyet, ülkenin ve halkın adeta iliğini sömüren vesayet odaklarının değil, bizatihi cumhurun, milletin uhdesindedir. Cumhuriyeti uhdesine geçiren milletimiz ellerinden bir istismar aracına daha almıştır cumhuriyetin sahibi artık milletimizin kendisidir. Sembolü de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'dir. Bu değişim sadece simgesel değildir. Çok güçlü bir altyapıya sahiptir.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 14:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35