Erdoğan: El Nusra'ya müsaade etmeyeceğiz

Başbakan Erdoğan, El Nusra ile El Kaide'ye Türkiye'de müsaade etmeyeceklerini belirterek gerekirse onlarla mücadele edeceklerini söyledi

Erdoğan: El Nusra'ya müsaade etmeyeceğiz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, Suriye'deki son durumla ilgili yaptığı açıklamada, kimyasal silah kullanımıyla ilgili açıklamaların öne çıkarılarak iç savaşta ölen 150 bin insanın unutturulmaya çalışıldığını söyledi. Erdoğan, El Nusra ve El Kaide'nin de Türkiye'de barındırılmayacağını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Frendrik Reinfeldt ile yaptığı görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, buradaki konuşmasında "Şu anda gelinen noktada 150 bine yakın insan öldürülmüş durumda. Bu kayıtlı olan. Fazlası var azı yok." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasınan satırbaşları: "Burada bir aldatmacaya gelmeyelim diyorum. Nedir o? Dünyada şöyle bir oyun oynanıyor. 'Kimyasal silahlara karşı Suriye'ye yaptırım uygulayalım veya uygulamayalım.' Bir defa bu aldatmaca. Niye? Kimyasal silahlarla kaç kişi öldü? Bin 500 kişi. Konvansiyonel silahlarla ne kadar insan öldü.

Yaklaşık 150 bin insan öldü. Yani konvansiyonel silahlarla öldüğü zaman önemli değil ama kimyasal silahla öldüğü zaman önemli. Sonu ölüm olan her şey önemlidir.

Nusra gibi Kaide gibi örgütlerin ülkemizde barınmaları söz konusu olamaz, aksine bunlara yönelik herhangi bir yapılanma olursa, bölücü terör örgütleriyle verdiğimiz mücadele neyse onlar da aynı mücadeleye tabidir, onlara da gereken uygulamayı bugüne kadar hep yapmışızdır, yaparız" dedi.

Erdoğan, Türkiye'nin bu gruplara destek verdiği iddiaları için isee "iftiradır, yalandır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 14:16
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki
Zeki - 7 yıl Önce

Türkiye tarihsel olarak dinde aşırılığa kaçmamış olan bir ulus. Ana dilimizin Arapça olmaması da bu tür aşırı dinci unsurların Türkiye’de kalıcı olarak köklenmesini engelleyecek. El Nusra ve El Kaide gibi İslam ile ilişkisi olmayan ve yaptıkları operasyonlarla dinde aşırılığa kaçan örgütlerin Türkiye’de barınmasına izin verilmeyecek olması çok olumlu bir gelişme.

banner39