banner39

Ergenekon duruşması pazartesiye ertelendi

''Ergenekon'' davasını bugünkü durumasında da avukatların ve sanıkların son beyanları alındı. Karar aşaması yaklaşan davanın bir sonraki duruşması pazartesi yapılacak

Türkiye 21.11.2013, 18:23 15.03.2013, 16:23
Ergenekon duruşması pazartesiye ertelendi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sanık ve avukatların dosyadaki deliller ile tanık ifadelerine ilişkin beyanlarının alındığı ''Ergenekon'' davasına, 18 Mart Pazartesi günü devam edilecek.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada konuşan tutuklu sanık CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın avukatı Ulaş Özkan, müvekkilinin bir örgüte bağlı olduğuna ilişkin hiçbir delil bulunmadığını söyledi.

Özkan, delillere ilişkin beyanların 15 dakika ya da 20 dakika gibi süreler tanınarak alınmasını, adil yargılanma ile savunma hakkının kısıtlaması olarak gördüklerini kaydetti.

Duruşmada, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, naip hakim Hüsnü Çalmuk tarafından ''yeni isimler'' ve ''general listesi'' adlı dosyalardaki telefon listeleriyle ilgili inceleme yapıldığını belirtti.

Bunun üzerine söz alan avukat İlkay Sezer, incelemeye göre, 1. Ordu Komutanlığı'na ait resmi telefonlarla yapılan görüşmelerin sanki müvekkili Hurşit Tolon tarafından gerçekleştirilmiş izlenimi yaratıldığını söyledi.

Sezer, bu görüşmelerden bazılarında sanıklardan Muzaffer Tekin ve Oktay Yıldırım'a ait kayıtların da olduğunu anlattı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?