banner39

Eskişehir'de şairler buluşması

29 Mayıs'ta başlayacak "Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması"na Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Almanya ve Makedonya'dan şairler katılacak

Türkiye 21.11.2013, 18:23 10.07.2018, 16:14
Eskişehir'de şairler buluşması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nin bu yıl 3'üncüsü gerçekleştireceği "Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması", 29 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir'de bir kafede düzenlediği basın toplantısında, etkinliğin 29 Mayıs'ta Özdilek Kültür Merkezi'nde başlayacağını belirterek, "Halkımızı uluslararası ve ulusal şairlerle buluşturacağız" dedi.

Şair Haydar Ergülen koordinatörlüğünde yapılacak şiir buluşmasının onur konuğunun Cevat Çapan olduğunu açıklayan Ataç, Türk şairlerin yanı sıra Bosna Hersek'ten Adisa Basic, Hırvatistan'dan Branko Cegec, Makedonya'dan Slave Gjorgio Dimoski, Sırbistan'dan Radovir Andrıç, Slovenya'dan Peter Sulej, Almanya'dan Gerhard Falkner'in de katılacağını kaydetti.

Etkinlikler kapsamında, Nazım Hikmet'in ölümünün 50'inci yılında anıtsal mezarı önünde şiirlerle ve adına düzenlenecek söyleşiyle anılacağını dile getiren Ataç, tüm şairlerin Eskişehir'de bulunan Frig uygarlığına ait Yazılıkaya anıtının önünde de şiir okuyacağını söyledi.

Ataç, şiirin yaşamdaki yeri konusunda çeşitli oturumların gerçekleştirileceği program kapsamında 30 Mayıs'ta Vedat Sakman ve 31 Mayıs'ta da Panfülüt sanatçısı Aydın Yavaş'ın piyanist Alexander Mekayev ile birlikte konser vereceğini de sözlerine ekledi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?