Filistin elçisi Maruf, Bakan Eroğlu'yla görüştü

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Maruf, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu ile bir araya geldi

Filistin elçisi Maruf, Bakan Eroğlu'yla görüştü

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nabil Maruf'u kabul etti. Eroğlu, makamında gerçekleşen kabulde, Filistin'in yaşadığı sıkıntıların ortadan kalkmasını ümit ettiklerini dile getirerek, BM'de gözlemci statüsü kazanılmasının ise büyük bir adım olduğunu söyledi.

Türkiye'nin, Filistin'e her türlü desteği verdiğini dile getiren Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak ağaçlandırma, ormancılık, çölleşmenin önlenmesi ve su konularında ortak çalışma gerçekleştireceklerini, bu kapsamda kurak bölgelerde toprağı sabitleyecek çalı türlerinin dikilmesi konusunda faaliyet yürütecekleri aktardı.
Eroğlu, bu kapsamda iki ülke arasında işbirliği anlaşması taslağının hazırlanması için talimat verdiklerini, eğer bu yetiştirilebilirse, Filistin Tarım Bakanı'nın Türkiye'yi ziyareti sırasında ikili işbirliği anlaşması imzalayacaklarını kaydetti.

Filistin Büyükelçisi Maruf ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Filistin'e verdiği desteklerden dolayı teşekkür etmek amacıyla ziyaret gerçekleştirdiğini belirtti.

Maarouf, önümüzdeki günlerde Filistin Tarım Bakanı'nın Türkiye'yi ziyaret ederek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Bakan Eroğlu'nu ziyaret edeceğini, ziyaret sırasında iki ülke arasında işbirliğinin güçlendirilmesinin gündeme geleceğini ifade etti.

Eroğlu, Maruf'a gümüş vazo hediye ederken, Maruf da Eroğlu'na üzerinde Kubbet-üs Sahra'nın fotoğrafı bulunan sedef işleme çerçeve hediye etti.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2013, 16:49
banner53
YORUM EKLE

banner39