banner39

Gaziantep'de vatandaş hastanelere koştu

Gaziantep'de vatandaşlar zehirlenme şüphesiyle hastanelere akın ediyor. Şu ana kadar kent genelinde 750 kişi, zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvurdu

Türkiye 21.11.2013, 18:23 10.07.2018, 16:14
Gaziantep'de vatandaş hastanelere koştu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gaziantep'te, karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle 750 kişinin hastanelere başvurduğu bildirildi.

Özellikle dün akşamdan itibaren etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle kent genelinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından çok sayıda kişi zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvurdu.

Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi başta olmak üzere çeşitli hastanelere 750 kişinin zehirlenme şüphesiyle başvurduğu bildirildi. Başvuranların çoğunluğunun ayakta tedavi edildiği belirtilirken, Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne başvuran hastaların bazıları oksijen tüplerine bağlanarak bir süre gözlem altında tutuldu.
Durumları kritik olan biri bebek 2 kişinin ise Gaziantep Çocuk Hastanesi ile Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı ifade edildi.

Gaziantep Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Çağlar Çatak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 750 kişinin karbonmonoksit zehirlenmesiyle hastanelere başvurduğunu söyledi.

Bu sayının halen başvuran hastalarla arttığına işaret eden Çatak, sağlık görevlilerinin yoğun şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?