banner39

G.Doğu ve sahillerin dışında açık ara Erdoğan

Sandıkların kapanmasının ardından ilk sonuçların geldiği Doğu ve G.Doğu illerinde Erdoğan ile Demirtaş başbaşa giderken, ilerleyen saatlerde kıyılardan gelen Ekmeleddin İhsanoğlu oyları ile durum biraz dengelenmeye başladı

Türkiye 10.08.2014, 18:19 10.08.2014, 18:38
G.Doğu ve sahillerin dışında açık ara Erdoğan

Dünya  Bülteni / Haber Merkezi

Sandıkların saat 17:00 itibariyle kapanmasının ardından ilk sonuçların geldiği Doğu ve G.Doğu illerinin sandık sürprizlerini batı seçmeni değiştirdi.İlk gelen sürpriz sonuçlardan sadece dakikalar sonra çarpıcı değişimler yaşanmaya başladı.

Adana, Mersin, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Eskişehir'de Ekmeleddin İhsanoğlu, Tunceli, Diyarbakır, Siirt, Van, Hakkari, Şırnak ve Batman'da ise birinci sırayı Selahaddin Demirtaş aldı.  illerinde ise diğer bir aday önde görünüyor.

Geri kalan 61 ilde ise Erdoğan bazılarında büyük farklar olmak üzere önde görünüyor. Başbakan Erdoğan, Tunceli haricinde, birinci olamadığı tüm illerde ise ikinci sırada.

İç Anadolu'da Eskişehir, Doğu Anadalou'da Tunceli ve Iğdır haricinde her yerde, bazılarında yüzde 6/0 ya da Kahramanmaraş gibi yüzde 70'i aşarak birinci sırada. Sahillerde ise Hatay ve Ege bölgesinde ise Balıkesir de 'Erdoğan' dedi.

sürecek...

banner53
Yorumlar (0)
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?