banner39

Güneydoğu'da PKK'ya ortak tepki

Diyarbakır, Mardin, Elazığ ve Siirt'teki vatandaşlar, güvenlik güçleri ve sivillerin yanı sıra siyasetçileri de hedef alan saldırılar gerçekleştiren PKK'ya tepki gösterdi.

Türkiye 13.10.2016, 13:52 13.10.2016, 14:17
Güneydoğu'da PKK'ya ortak tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki vatandaşlar, güvenlik güçleri ve sivillerin yanı sıra bölgedeki siyasetçilere yönelik hain saldırılar gerçekleştiren PKK'ya tepkisini dile getirdi.

Güvenlik güçlerinin kırsaldaki ve şehirlerdeki kararlı operasyonlarıyla büyük darbe yiyen PKK, güvenlik güçleri ve sivillere yönelik kanlı saldırılar gerçekleştiriyor. Bölgedeki aşiretlerin liderlerinin ve yöre halkının büyük tepkisiyle karşılaşan eli kanlı örgüt, saldırılarında bölgedeki siyasetçileri de hedef alıyor.

DİYARBAKIR'DA TEPKİLER

Diyarbakır, Mardin, Elazığ ve Siirt'teki vatandaşlar, PKK'ya tepkisini dile getirdi. Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinde oturan Nurettin Büyüm, PKK'nın kanlı saldırılarıyla halkı tedirgin etmeye çalıştığını söyledi.

PKK'nın çukur siyasetinde başarısız olmasının ardından suikast saldırılarına yöneldiğini işaret eden Büyüm, bölgedeki siyasetçilere yapılan saldırılarla ilgili şunları kaydetti:

"Bir siyasetçinin çocuklarının gözleri önünde katledilmesine bir vatandaş olarak sessiz kalamam. Zulme sessiz hiç kalamam ve rızada gösteremem. PKK'nın bizden uzak durmasını defalarca söyledik ve yine de söylüyoruz. Bu Ermeni ve İsrail lobilerinin bir oyunudur ve Kürt halkının bu oyuna gelmemelerini istiyoruz."

Büyüm, PKK'lıların kendi düşüncesinden olmayanları saldırılarla yıldırmaya çalıştığını işaret ederek, "Siyasilere yönelik suikast türü saldırılar örgütün bitişinin resmidir." dedi.

"TERÖRE YÖNELİK NEFRET ARTIYOR"

Örgüt üyelerinin siyasilere yönelik saldırılarını şiddetle kınadığını aktaran Mesut Erdem, PKK'nın her saldırısında Diyarbakır'da kurban eti dağıtırken katledilen Yasın Börü'nün geldiğini söyledi.

PKK'ya yönelik nefretin her geçen gün artığına değinen Erdem, "Bu yaptıkları saldırıları hiç bir zaman yanlarına kar kalmayacak. Yaptıkları barbarlık elbet bir gün son bulacak. Yeryüzündeki hiçbir örgüt bu kadar vahşi olamaz." diye konuştu.

"ARTIK ÖLÜM İSTEMİYORUZ"

Mardin'de ikamet eden İbrahim Homan, PKK'nın son dönemlerde siyasi parti temsilcilerini hedef aldığını anımsattı.

PKK'nın masum insanları katlettiğine vurgu yapan Homan, şöyle konuştu: "Allah'ın yardımı ve takdiriyle ve bütün şer odakları bertaraf edilecektir. Dicle'de AK Parti ilçe başkanının hain ve kalleşçe saldırıda öldürülmesi gerçekten üzüntü verici. Biz artık ölüm istemiyoruz. Bölge halkı olarak 'artık yeter.' diyoruz. Herkesin siyasi görüşüne saygı göstermesi lazım. Bütün insanların özgürce siyaset yapmasını istiyoruz."

 

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?