Haliç ihaleye çıkıyor

İstanbul Haliç Yat Limanı ve Kompleksi için ihaleye çıkıldı. YİD modeliyle yapılacak ve geçici teminat tutarı 50 milyon lira olan ihalenin dosyaları 15 Mayıs itibariyle görülebilecek

Haliç ihaleye çıkıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

"İstanbul Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi" Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale edilecek. Geçici teminat tutarı 50 milyon lira olan ihalenin dosyaları 15 Mayıs itibariyle görülebilecek.

Teklif verme şartnamesinde detaylandırılan usul ve esaslar kapsamında kapalı teklif alma usulüyle yapılacak ihalede, projeye ait ihale dosyaları 15 Mayıs itibariyle Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sitesi (D) Blok Emek/ANKARA adresindeki Liman Yapım Dairesi Başkanlığında ücretsiz olarak görebilecek.

Ancak, ihalelere iştirak etmek için ihale dosya bedeli olan KDV dahil 50 bin lira, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğüne yatırılacak.

TEMİNAT TUTARI 50 MİLYON LİRA

İhaleye katılabilecekler ile isteklilerde aranacak şartlar teklif verme şartnamesinde belirtildi, bu işler için geçici teminat tutarı 50 milyon lira olarak belirlendi.

Proje ile ilgili teklif verme son tarihi, teklif verme şartnamesinde belirtildi. Projede görevli şirketin kullanacağı krediler ve diğer harcamalar için Hazine garantisi verilmeyecek.

Söz konusu iş, 3996 sayılı Kanun ve 2011/1807 sayılı Bakanlar Kurulu Kararında belirtilen usul ve esaslar dahilinde yürütülecek.

İdare uygun teklifi tespit etmekte, görevlendirmeyi yapıp yapmamakta veya dilediğine yapmakta tamamen serbest olacak. İdarenin serbest seçimi nedeniyle istekliler herhangi bir nam altında idareden talepte bulunamayacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39