banner39

'Huzur Sokağı' dizi film oluyor

Şule Yüksel Şenler'in ünlü romanı Huzur Sokağı'nın dizisi çekiliyor

Türkiye 02.08.2012, 09:54 02.08.2012, 09:54
'Huzur Sokağı' dizi film oluyor

Üç nesil boyunca Türkiye'deki dindarlık anlayışına büyük etkiler yapan, geçen yıl 101. baskısına ulaşan Şule Yüksel Şenler'in çok satan romanı 'Huzur Sokağı' dizi oluyor.

Türkiye'nin son 40 yılına damgasını vuran romanı 'Huzur Sokağı', ilk kez 1969 yılında Bugün gazetesinde tefrika halinde yayınlanışından tam 43 yıl sonra ekranlara dizi olarak geliyor. Üç kuşağı etkisi altına alan 'çok satan' roman, 1970'te ünlü yönetmen Yücel Çakmaklı tarafından 'Birleşen Yollar' adıyla sinemaya uyarlanmış ve bu filmde Türkan Şoray ve İzzet Günay oynamıştı.

Atv'nin yeni dönem projelerinden biri olan 'Huzur Sokağı'nı Set Film yapımcılığında Şenol Sönmez çekerken, senaryosunu ise Funda Çetin kaleme alıyor. Oldukça geniş bir kadroya sahip olan dizide, Kutsi ve Yeşim Salkım gibi yorumcuların yanı sıra Selin Demiratar, Güven Hokna, Sinem Öztürk, Gökhan Mete, Nilgün Kasapbaşoğlu, Suavi Eren, Hakan Eratik, Toygun Ateş, Fatma Karanfil, Fevza Çıpa, Halef Tiken, Toygun Ateş, Fatoş Sılan, Belgin Erdoğan, Ülkü Taşkın ve Gülşah Buzlu gibi isimler rol alıyor.

74 yaşında olmasına rağmen yazı hayatını sürdüren Şenler'in romanından uyarlanan dizi, herkesin gıptayla seyrettiği huzurlu bir mahallede yaşayan birbirine zıt iki kişinin yaşadığı zihinsel devrim ve bu konunun çevresinde dönen ibret verici bir aşkı anlatıyor.

banner53
Yorumlar (2)
elif karaca 9 yıl önce
bu dizi nerede çekiliyor
dilanur çelebi 9 yıl önce
Neden ya nerede çekildiği yazmıyor tek istanbul yazıyor hangi sokak olduğu yazmıyor
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?