İnce: Başbakan savcıydı, ziyaretçi oldu

CHP Grup Başkanvekili İnce:''Başbakan geçmişte 'Ergenekon davasının savcısıyım' diyordu. Bugün ziyaretçisi oldu" dedi.

İnce: Başbakan savcıydı, ziyaretçi oldu

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''Balyoz Planı'' davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan, ancak sağlık sorunları nedeniyle tahliyesine karar verilen ve kalp ameliyatı geçiren emekli Orgeneral Ergin Saygun'u ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İnce, milletvekili irtibat bürosunda düzenlediği basın toplantısında, AK Parti ve BDP arasındaki diyaloğun gerçekçi olmadığını öne sürdü.

''Türkiye'de, BDP ile AK Parti'nin milletin önünde kayıkçı kavgası yapmalarına bakmayın siz'' diyen İnce, şöyle konuştu:

''Anlaşılmıştır ki bu pazarlık yapılmıştır, pazarlık iki şey üzerine kuruludur: Erdoğan'a başkanlık, Apo'ya özgürlük. Bu pazarlığı AK Parti ile BDP yapmıştır. Milletin önünde ise kayıkçı kavgası yapıyorlar. Ne zaman Başbakan, CHP'yi, 'BDP ve PKK ile yakınlaştı' gibi suçladığı zaman bilin ki o sıralar Başbakan PKK ile görüşme yapıyordur. Türkiye'nin geldiği noktada budur artık. 3 'h' sorunu vardır bu iktidarın. Bir 'halkı' kandırdılar. İki 'Hakk'ı' kandırdıklarını zannettiler. 3 'hukuku' çiğnediler, katlettiler. Bu iktidarın özeti '3 h'dir açıkçası...''

Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan'ın, emekli Orgeneral Ergin Saygun'u ziyaret etmesini şöyle değerlendirdi:
''Başbakan geçmişte 'Ergenekon davasının savcısıyım' diyordu. Bugün ziyaretçisi oldu. Suçu birilerine mi yıkmak istiyor- Hiç inandırıcı değil, timsah gözyaşları bunlar. Ben hiç inandırıcı bulmuyorum. İnsani bir davranıştır ziyaret, bu doğrudur ama inandırıcı bulmuyorum.''

"KALDIRIM TAŞI DÖŞEDİ"

Muharrem İnce, toplantının ardından, esnafları ziyaret etti.

İlk olarak Yalova Halk Pazarı'nı gezen İnce, burada esnaflarla sohbet etti. İnce, pazarcı olan halasının kızı Cevriye Gözet ile bir süre konuştu.

Pazarda zeytin yağı satan esnafa da uğrayan İnce, mezar taşı yapan bir iş yerini de ziyaret etti. İş yeri sahibinin, ''Bir tane mezar taşı yapalım da Meclis'e götür'' sözü üzerine İnce, ''Bence demokrasiye yaptırmak lazım bir tane. 'Demokrasinin ruhuna Fatiha' diye'' ifadesini kullandı.

İstanbul Caddesi'ndeki yürüyüşü sırasında kaldırım çalışması yapan işçilerin yanına uğrayan İnce, burada işçilerle bir süre kaldırım taşı döşedi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39