İranlı Hristiyan Türkiye'de Müslüman oldu

Nevşehir'de yaşayan İranlı Nayereh Besharatmehr, okuduğu Kur'an-ı Kerim mealinden etkilenerek İslamiyet'i seçti

İranlı Hristiyan Türkiye'de Müslüman oldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Nevşehir'de yaşayan 31 yaşındaki İranlı Nayereh Besharatmehr, okuduğu Kur'an-ı Kerim mealinden etkilenerek İslamiyet'i seçti.

Yaklaşık 3 yıldır Nevşehir'de yaşayan ve daha önce Hristiyanlık dinine mensup olan İranlı öğretmen Besharatmehr, Nevşehir İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu.

"Nehir" ismini alan ve Müftü Vekili Yaşar Polat'ın makamında düzenlenen ihtida töreninde oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Besharatmehr'e, Polat tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur'an-ı Kerim ve meali, Diyanet İslam İlmihali ile Hz. Muhammed'in hayatını anlatan kitaplar hediye edildi.

Besharatmehr tören sonrası yaptığı açıklamada, Nevşehir'de kaldığı süre içerisinde camilerde okunan ezan ile çevresindeki arkadaşlarından çok etkilendiğini ve İslam dinine büyük bir ilgi duyarak araştırma yaptığını söyledi.

İran'da da İslamiyet'in yaşandığını ama Türkiye'de yaşanan İslamiyet'in kendisine daha samimi geldiğini savunan Besharatmehr, "Huzuru ve hakikati İslam'da buldum. Çok şükür ben de Müslüman oldum. Müslüman olmaktan gurur ve mutluluk duydum" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39