banner39

İstanbul'da Üçler Namazgâhına otel izni Müfid Yüksel'i isyan ettirdi!

Müfid Yüksel İstanbul'da Şeyh İsmail Maşuki Meşhedi ve Irakizâdeler/Üçler Namazgâhının arsasına otel inşa edileceğini ileri sürerek belediyenin buraya otel izni verdiğini iddia etti. Yüksel sosyal medyadan bu izne tepki gösterdi.

Türkiye 16.05.2019, 19:28 16.05.2019, 19:29
İstanbul'da Üçler Namazgâhına otel izni Müfid Yüksel'i isyan ettirdi!

Araştırmacı, gazeteci yazar Müfid Yüksel İstanbul'da Şeyh İsmail Maşuki Meşhedi ve Irakizâdeler/Üçler Namazgâhının arsasına otel inşa edileceğini ileri sürerek belediyenin buraya otel izni verdiğini iddia etti.

Müfid Yüksel sosyal medyada konuyla ilgili tepkisini ve iddiaları dile getirerek oranın tarihi bir yer olduğunu da belgeleri ile yayınladı.

İşte Müfid Yüksel'in twitterda yaptığı o açıklaması ve belgeler:

''Fatih/Sultanahmet-Binbirdirek Mah. 124 Ada'da Çukurçeşmeler üzerinde yer alan Şeyh İsmail Maşuki Meşhedi ve Irakizâdeler/Üçler Namazgâhının arsasına otel inşa edilecek. 4. Nolu Kurul buna izin vermiş. 4 Nolu Kurul Ve Fatih Belediyesi böyle bir tahribata nasıl izin/ruhsat veriyor?''

''Arsasına/üzerine, 4 Numaralı Koruma Kurulundan izinli olarak, otel inşa edilmeye çalışılan Şeyh İsmail Maşuki Meşhedi ve Irakizâdeler/Üçler Namazgâhı Ve Mezarlığı ile ilgili Hâfız Hüseyin Ayvansarâyî'nin Hadikatu'l-Cevâmi' Adlı ünlü eserinin yazma ve matbu nüshasındaki kayıtlar.''

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Yorumlar (1)
Halil 4 yıl önce
Ah ah yozlaşma keşke bişey yapabilsem
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?