banner15

İstanbul için sağanak alarmı verildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi bir saat içinde şiddetli yağış beklendiğini belirterek alarma geçti.

İstanbul için sağanak alarmı verildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) bir saat içinde şiddetli yağış beklendiğini açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre İstanbul'u 1 saat içerisinde Batı ve Güneybatı yönlerinden başlamak üzere şiddetli gök gürültülü sağanak yağışın etkilemesi beklenmektedir.

Yağışların yerel etkili olması, dolu ile karışık sağanak şeklinde yağacağı tahmin edilmektedir.

Kısa süreli ve metrekareye 50 kg üzerinde yağması beklenen yağışlar, su baskınlarına neden olabilecektir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi / AKOM, yapılan tahminler doğrultusunda alarma geçerek bütün birimleri uyardı. Başta İSKİ, İtfaiye, Yol Bakım birimleri olmak üzere tüm İBB birimleri görevlerinin başında, olası olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor. Trafikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın ve sürücülerin tedbirli olması ve gerekli tedbirleri alması öneriliyor. Yağışların özellikle bu gece ve Cuma gününe kadar etkisini devam ettirmesi bekleniyor"

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 13:10
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48