İstanbul'da 8. Kudüs Gençlik Buluşması

30 ülkeden 120 genç 8. Kudüs Gençlik Buluşması için İstanbul'a geldi

İstanbul'da 8. Kudüs Gençlik Buluşması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

8. Kudüs Gençlik Buluşması, 30 ülkeden 120 gencin katılımıyla İstanbul'da düzenlendi.

Başta Filistin olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen gençlerin iki gün boyunca devam eden toplantılarında, Kudüs meselesi ve çözüm önerileri, İsrail'in bölgedeki yerleşim faaliyetleri ve muhtemel tedbirler masaya yatırıldı. Belirli aralıklarla yapılan oturumlarda Mescid-i Aksa konusunda gençlerin bilinçlendirilmesinin yanı sıra işbirliği imkanları ve bu konuda strateji geliştirilmesi gibi konular ele alındı. 

AA muhabirine konuşan Uluslararası Kudüs Gençlik Birliği Genel Koordinatörü Yusuf El Kandri, İsrail'in Kudüs'ün tarihi kimliğini değiştirmeye yönelik çabalarına hız verdiğine işaret ederek, "İsrail, Mescid-i Aksa'ya karşı her geçen gün planlarını artırıyor. Filistinli, Yahudi diye ayrım yaparak aradaki uçurumun büyümesine neden oluyor" diye konuştu.

İsrail politikalarının kentin kimliğine zarar verdiğini savunan Kandri sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu davaya gönül vermiş gençlerin bir araya gelmesi birçok açıdan çok önemli. Enerjileri yüksek olan gençlerin bu davaya katacakları çok şey var. Çok farklı işler ortaya çıkarabilirler. Bu tür toplantılar onların bu dava hakkında bilinçlenmelerini, bu meseleye sahip çıkmalarını sağlıyor. Öte yandan farklı ülkelerde mülteci olarak yaşadıkları halde Filistinlilerin kendi davalarını unutmamış olmaları umut verici."

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 18:23
banner53
YORUM EKLE

banner39