İstanbul'da bazı evleri su bastı

İstanbul'da aralıklarla devam eden yağmur nedeniyle Ümraniye'deki bazı evleri su bastı

İstanbul'da bazı evleri su bastı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da dün başlayan ve aralıklarla devam eden yağmur nedeniyle Ümraniye'deki bazı evleri su bastı.

Kentte etkili olan yağmur, Ümraniye'deki Kalem ve Habeş sokaklarda su taşkınına neden oldu. Yağmurun devam etmesi üzerine sokaklarda biriken su evlere girdi. Vatandaşların kendi imkanlarıyla motorlu su hortumlarını kullanarak suyu tahliye etmeye çalıştıkları görüldü.

Habeş Sokak'taki bir apartmanın zemin katındaki otopark bel seviyesine kadar sular altında kaldı. Apartman sakinleri, kendi imkanlarıyla suyu tahliye etmeye çalışıyor. Bu arada, belediye ekiplerince, sular altında kalan sokakların başına, araç girişini engellemek için demir bariyerler konuldu.

Habeş ve Kalem sokaklardaki taşkının, bölgedeki yediemin otoparkındaki logar kapağının kapatılması üzerine meydana geldiği öne sürüldü. Kalem Sokak'ta evi bulunan Sakine Yankın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşamdan itibaren devam eden yağış nedeniyle sokakta biriken suyun evin kapısına kadar geldiğini belirterek, aradıkları yetkililerin kendileriyle ilgilenmediğini savundu.

Yankın, mutfağının su içinde kaldığını kaydederek, "Su bir anda eve doldu. Tüm eşyamız kullanılamaz hale geldi. Devletten yardım istiyorum. Eşim yok, oğlum 6 nüfusa bakıyor. Yetkililerden yardım bekliyorum" dedi. 

MARMARA'DA FIRTINA: İDO SEFERLERİ İPTAL

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) AŞ, şiddetli yağış nedeniyle bazı deniz otobüsleri seferlerini iptal etti.

İDO'dan alınan bilgiye göre, saat 16.31 itibarıyla hızlı feribot ve dış hat deniz otobüslerinde iptal seferler ve saatleri şöyle:

"15.00 Bursa-Yenikapı, 15.00 Bostancı-Yenikapı-Armutlu Tatil Köyü-Armutlu deniz otobüsü, 15.30 Yalova-Kartal deniz otobüsü, 16.00 Yalova-Yenikapı deniz otobüsü, 16.15 Yalova-Yenikapı hızlı feribot, 16.30 Kartal-Yalova deniz otobüsü, 17.30 Yalova-Kartal deniz otobüsü, 18.00 Yenikapı-Bursa hızlı feribot, 18.00 Bursa-Yenikapı hızlı feribot."

KAYGAN YOLDA HALK OTOBÜSLERİ ÇARPIŞTI: BİR ÖLÜ

Diğer taraftan İstanbul'da öğle saatlerinde iki halk otobüsü kafa kafaya çarpıştı. Çarpışma sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Olay Arnavutköy - Hadımköy Yolu'nda öğle saatlerinde meydana geldi. İçerisinde yolcu bulunan iki özel halk otobüsü, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kafa kafaya çarpıştı. Kaza yapan otobüslere, arkalarından gelen bir otomobil çarptı. İlk belirlemelere göre kazada bir kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda yolcunun ise yaralandığı öğrenildi.Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39